Carlos Checa v Mugellu vyzkouší superbike Panigale R

Španělský motocyklový šampion Carlos Checa absolvuje návrat do sedla superbikového motocyklu Ducati Panigale R a společně s vývojovým týmem italského výrobce bude na okruhu v Mugellu testovat v termínu od 30.června do 2.července 2015.

Carlos Checa v Mugellu vyzkouší superbike Panigale R

Aktivní závodní kariéru Carlos Checa uzavřel po skončení sezony 2013, ale s Ducati zůstal stále v těsném spojení jako ambasador italské značky a zároveň nepolevil ani ve fyzické přípravě. Nyní má možnost pomoci při vývoji díky svým dlouholetým zkušenostem nejen jako jezdce, ale také člověka, který dokáže velmi dobře přenést své pocity z dráhy do komunikace s týmem.

Testovací jezdec Luca Scassa měl příležitost jet v Misanu s týmem Aruba.it Racing - Ducati Superbike na divokou kartu v seriálu mistrovství světa, ale pádem si způsobil zranění, které ho na nějaký čas vyřadilo ze hry. Za Scassu tak nastoupí Carlos Checa, který jen nedávno absolvoval první jízdy v roli instruktora v rámci programu Elite v DRE (Ducati Riding Experience) právě na okruhu Mugello.

„Jsem velmi potěšen skutečností, že mám šanci se vrátit zpátky na dráhu s Ducati Panigale R Superbike,“ uvedl Španěl Carlos Checa. „Projekt pokračuje ve vývoji a je mi ctí a potěšením, že můžu přispět svým dílem. Doufám, že jakmile ze sebe setřesu pár pavučin, budu schopný nabídnout týmu adekvátní zpětnou vazbu.“

Carlos Checa věří, že během tří dnů testů prožije podobné vzrušení jak v dobách své aktivní kariéry, ale možná mnohé své příznivce zklame, když závěrem dodal: „Už je to nějaká doba, co jsem naposledy jezdil s motorkou třídy Superbike a rád bych předem zdůraznil, že neuvažuji o návratu k závodění.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist