Carlos Checa ukončil závodní kariéru

V den kvalifikačních tréninků závěrečného podniku sezony mistrovství světa produkčních motocyklů v Jerezu oznámil španělský jezdec Carlos Checa ukončení své úspěšné dvacetileté kariéry. Emotivní oznámení uspořádal Španěl osobně v hospitality Ducati Alstare, kde byli přítomni kolegové, novináři, sponzoři a kamarádi.

Carlos Checa ukončil závodní kariéru
Je velká škoda, že Carlos Checa neměl příležitost kariéru ukončit způsobem jakým si přál a to v sedle motocyklu po projetí cílem posledního závodu. Checa si způsobil vážné zranění pádem v Istanbulu, což pro něho znamenalo předčasný konec sezony.

Po tolika letech závodění má Carlos Checa v paddocku spoustu přátel a kamarádů a neodejde jen tak, protože Ducati Španěla jmenovala do role jejich ambasadora, což pro Katalánce znamená další spolupráci s italskou značkou.
K dvacátému výročí závodní kariéry Carlose Checa vyrobil Nolan pamětní přilbu ve speciální grafice s motivem právě tohoto důležitého milníku v životě španělského jezdce a vůbec v historii motocyklového závodění. Přilba byla slavnostně představena dnes v Jerezu, což jen umocnilo atmosféru nabitou emocemi.

Svým dílem přispělo také vedení okruhu v Jerez de la Frontera, jenž se španělskému jezdci rozhodlo věnovat prostor v Dvoraně slávy jejich nového muzea, které bude přístupno veřejnosti v roce 2014. Carlos Checa je do této chvíle jediným Španělem, který vyhrál titul v superbikovém mistrovství světa.
„V tomto roce slavím dvacet let závodění na světové úrovni,“ uvedl Carlos Checa. „Jsem nesmírně hrdý na tuto dlouhou sportovní kariéru, která mi nabízí řadu mimořádných vzpomínek na všechny týmy, se kterými jsem spolupracoval. Měl jsem možnost závodit na nejvyšší úrovni, řídit nejlepší motocykly světa a vyhrávat s nejlepšími jezdci světa. Mým cílem bylo neustále hledat své limity, abych se něco naučil, posunul se dál, stal se lepším jezdcem a lepším člověkem. Tato cesta by nebyla možná, aniž by přitom člověk neriskoval, ale také mi nabídla ohromné výzvy, soupeře a emoce. Dlouhá cesta, která vyvrcholila nejlepší sezonou v roce 2011. Je okamžik, který nastane v životě sportovce, kdy si řeknete dost.“

„Tento okamžik pro mě nadešel právě nyní. Nebylo to snadné rozhodnutí, ale hodně dlouho a intenzivně jsem o něm přemýšlel. Jsem vděčný celé motocyklové rodině, všem těm, kteří tu možnost dali a zejména všem, kteří mě podporovali a následovali od samotného začátku, abych si splnil sen a žil život, který bych za nic na světě nevyměnil. Nyní začínám nový život, novou a podněcující fázi u Ducati. Určitě to nějakou dobu bude trvat, ale zvyknu si. Děkuji všem, děkuji za podporu a za to že jste tu v tento pro mě mimořádný a velice emotivní a nezapomenutelný den.“
Jednačtyřicetiletý Carlos Checa má bohatou závodní historii. První závod v mistrovství světa jel v nejnižší kubatuře do 125ccm v roce 1993 o rok později závodil v třídě do 250ccm. Od roku 1995 byl jezdcem královské kubatury a v roce 1996 vyhrál v katalánské Grand Prix svůj první závod. Kariéra jezdce královské kubatury trvala až do roku 2007. Od roku 2008 už závodil v mistrovství světa superbiků s týmem Ten Kate Racing. Od roku 2010 je členem týmu Althea Racing. Nejlepším umístěním v seriálu Grand Prix bylo celkové čtvrté místo s týmem Pons Racing v roce 1998. Ve WSBK je to titul mistra světa z roku 2011.

Profil - Carlos Checa (15.10. 1972)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist