Carlos Checa: "Start od nuly"

Ani po šestinedělní přestávce není Carlos Checa úplně fit. Pro závod v Aragónu by to ale neměla být nějaká velká překážka. Ovšem mistr světa 2011 odstartuje při domácím závodě do světového šampionátu s nulovým bodovým základem.

Carlos Checa: "Start od nuly"

Od konce února si Star-Ducati chrání své zraněné kosti (pád v prvním závodě na Phillip Islandu) a doposud nedostal od ošetřujícího lékaře dovolení, že by mohl začít absolvovat svůj normální kondiční trénink: "Jogging ne, Racing ano", znělo resumé lékaře. Takže Checa nesměl ani běhat a ani jezdit na kole, to oboje bylo pro mistra světa 2011 tabu, byl mu povolen pouze lehký trénink v posilovně. "Jsem více či méně ok. Neočekávám při jízdě na motocyklu žádné problémy", hodnotí svůj stav 40-letý španělský motocyklový závodník.

Zatímco tým BMW testoval v Jerezu a Kawasaki, Suzuki a Honda absolvovaly test v Aragónu, tak za Ducati byl v akci testovací jezdec Matteo Baiocco, kterého doplnil ještě Niccolo Canepa. To byl bohužel důsledek zranění obou pilotů Ducati Alstare: "Navštívil jsem poslední týden tento test. Náš testovací tým pracoval hodně na elektronice. Samozřejmě, že takové věci nemůžeme zkoušet během závodního víkendu. Stojí to mnoho času a navíc máme k dispozici jen jeden motocykl."


Pochopitelně všechny získané poznatky, které testovací tým zjistil, byly jedna ku jedné předány na na tým MS-Superbike: "Byly to hodně důležité informace a nově zjištěné parametry", potvrdil Checa.

Nějaké předpovědi ale nechce rutinér dopředu říci, snad jen přání: "Než vyjedu na trať, tak se nechci vyjadřovat a říkat nějaké prognózy. Začneme se základním nastavením. Potom uvidíme, co budeme muset udělat. Přeji si, že se nám podařilo pro Aragón zlepšit náš motocykl - no a mně samotnému taky."

Jeho týmový kolega Ayrton Badovini se úvodního závodu na Phillip Islandu vůbec nezúčastnil, neboť si při pátečním australském dopoledním tréninku zlomil patní kost na pravé noze. Operace nebylo potřebná, přesto má šampion FIM STK 1000 z roku 2010 i po sedmi týdnech určitá zdravotní omezení: "Ještě před několika dny jsem se pohyboval pouze s berlemi. Nyní mohu už chodit normálně a to i do schodů. Ovšem nohu ještě stále nemohu úplně ohýbat" říká Badovini, který chce ale zítra rozhodně jezdit: "Zkoušeli jsme jezdeckou botu přizpůsobit mé pozici na motocyklu a jelikož mě to nebolelo, tak si myslím, že při jízdě nebudu mít žádné problémy".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist