Carlos Checa letošní sezonu nedokončí

Španěl Carlos Checa kvůli zranění z Turecka už nebude do konce sezony závodit. Jezdec italské skupiny SBK Ducati Alstare o víkendu havaroval na okruhu v Istanbul Parku a pádem si zranil zápěstí a pohmoždil hrudník. Vyšetřením ve Španělsku se navíc zjistila fraktura pánve, což si vyžádá okamžitou operaci.

Carlos Checa letošní sezonu nedokončí
Španěl Carlos Chece se především obával zlomeniny zápěstí, protože to byl společně s pohmožděným hrudníkem první výsledek pátečního vyšetření v Mobilní klinice přímo na okruhu v Istanbulu. Následkem těchto zjištění Španěl neabsolvoval ani kvalifikační jízdy a chyběl na startu obou nedělních závodů.

To už Checa seděl v letadle zpátky do Španělska, kde na něho čekalo důkladné vyšetření v nemocnici. Nejdřív byl u doktora Turma na klinice CAR a pak v Dexeusu u doktora Mira. Checa měl mimo již zmiňovaných zranění rovněž problémy při chůzi, takže absolvoval další vyšetření, které nečekaně odhalilo frakturu pánve.
Tento druh zranění vyžaduje operaci a minimálně desetitýdenní léčbu. Operace už má dokonce termín a to ve středu 18.září. Operatérem bude doktor Ribas z kliniky Dexeus v Barceloně. Vzhledem k délce pooperační léčby je jasné, že poslední závody sezony již Carlos Checa nebude schopen absolvovat, což dnes také oficiálně potvrdil tým Ducati Alstare.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist