Canepa věří v návrat na dráhu už v Thajsku

V Austrálii absolvoval italský závodník Niccoló Canepa premiérový podnik s novým týmem Hero EBR, kde je jeho šéfem a zároveň týmovým kolegou Larry Pegram. Bohužel pro Itala tato premiéra nedopadla nejlépe, když první závod superbiků kvůli pádu nedokončil a do druhého klání už nenastoupil, protože si zranil levý kotník.

Canepa věří v návrat na dráhu už v Thajsku
Protože je kotník stále silně nateklý, získá Niccoló Canepa jasnou představu o rozsahu zranění až koncem tohoto týdne. Už nyní ale lékaři hovoří o tom, že tam došlo k přetržení šlachy, ale pravděpodobně k žádné zlomenině, což by pro Itala znamenalo nadějné vyhlídky ohledně dalšího závodu v Thajsku.

„Šlacha v levém kotníku vypadá, že je na devětadevadesát procent prasknutá,“ prozradil Niccoló Canepa. „Musíme to po pěti dnech zkontrolovat, prostě až otok nebude tak silný, jak je dnes. Je to vážné zranění, ale lékaři tvrdí, že zatím není žádný důkaz, který by ukazoval na zlomeninu, takže to je dobré.“

„Šlo o technický problém a mezi první a druhou zatáčkou jsem havaroval. Uvidíme k čemu tam vlastně došlo. Každopádně máme štěstí, protože Thajsko je až za měsíc a do té doby můžu být stoprocentně připraven.“


Stejně jak loni je také letos prvním a jediným jezdcem EBR Larry Pegram, kdo v superbikových závodech boduje. V prvním klání to ještě nevyšlo, ale pro druhý závod vyměnili problémovou přední pneumatiku a z australského víkendu si Američan nakonec odvezl dva mistrovské body za čtrnácté místo v cíli.

„Samozřejmě mě zranění Niccoly mrzí. Do Thajska se ale vrátíme silnější a jak už jsme předvedli v testech a samotném závodním víkendu, budeme týmem s ambicemi bojovat o pozice v první desítce,“ řekl odhodlaně Larry Pegram po skončení úvodního podniku sezony WSBK na Phillip Islandu.
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist