Camier neměl v Holandsku štěstí, tři body je málo

Sedmadvacetiletý britský závodník Leon Camier dostal šanci závodit v superbikovém šampionátu za zraněného francouzského jezdce Sylvaina Barriera, který měl v letošním roce jet premiérovou sezonu v kategorii Superbike. Zranění v testu na Phillip Islandu a později dopravní nehoda doma ve Francii ale jeho debut odložila na neurčito.

Camier neměl v Holandsku štěstí, tři body je málo
Rodák z Ashfordu závodil v sedle S1000 RR EVO týmu BMW Motorrad Italia SBK poprvé ve španělské Aragonii, kde si nevedl vůbec špatně na to, že toho moc nenatestoval. Hned v prvním závodu byl Leon Camier dvanáctý a zároveň nejlepší z jezdců kategorie EVO. Druhý závod dokončil na stejné pozici jen s tím rozdílem, že se před něj dostal jak David Salom, tak Niccoló Canepa. Oba jezdci kategorie EVO.
Závod v Assenu byl pro Leona Camiera velmi důležitý, aby dokázal, že je jezdcem, který dokáže ve správnou chvíli zabojovat a z dané situace vytěžit maximum. Bohužel právě to se mu v katedrále motorsportu nepodařilo. Z Assenu si odvezl jen tři body za třinácté místo z prvního závodu, ten druhý Brit nedokončil, když spadl z desátého místa.

„Výsledek je zklamáním,“ prozradil Leon Camier. „V prvním závodu to vydalo na problém s pneumatikou, protože i když jsem brzdil dřív než normálně, stejně jsem měl problémy v zatáčkách. Chyběla mi přilnavost a dělal jsem první a poslední, abych závod vůbec dokončil.“
„Ve druhém závodu jsem znovu zápolil s přilnavostí, třebaže si myslím, že všichni ostatní byli v podobné situaci, takže i v tomto případě jsem dělal všechno proto, abych si udržel pozici, na které jsem jel. Věděl jsem, že je Canepa za mnou a myslel si, že jsem v pohodě při průjezdu zatáčkou, která vůbec nebyla problémová, ale najednou jsem byl dole. Celkově to pro nás nebyla příliš šťastná neděle,“
dodal závěrem Leon Camier, jemuž před závodem v Imole patří průběžná patnáctá příčka.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist