Camier chce zopakovat loňské podium

V roce 2010 dojel tovární jezdec Aprilie Leon Camier v Silverstone na podiovém umístění. Tento svůj úspěch chce britský jezdec o víkendu zopakovat.

Camier chce zopakovat loňské podium
Kentský jezdec Leon Camier skončil vloni ve druhém závodě v Silverstone na třetím místě, když do závodu odstartoval až ze 16. pozice. Tímto místem naplnil naděje britských fanoušků a dokompletoval tak kompletní britskou bednu. Vedle něho stáli ještě vítězný Cal Crutchlow (Yamaha) a druhý v cíli Jonathan Rea (Ten Kate Honda).
Leon Camier je v současné době v celkové klasifikaci na 6. místě o pouhé tři body za svým krajanem a vicemistrem světa Leonem Haslamem a chce ho pochopitelně po Silverstone předstihnout. "Moc se těším na trať a na všechny novinky. Paddock a boxy vypadají fantasticky.  Silverstone byla vždy jedna z mých nejoblíbenějších tratí. Je rychlá a plynulá. A na hodně místech se dá předjíždět, takže to odpovídá charakteru mého závodění.", říká tovární pilot Aprilie. 

"Už jsem musel absolvovat několik závodů ze zadních pozic, kdy jsem se musel prokousávat dopředu. A právě jedním z nich, na který se hodně pamatuji, byl Silverstone 2010. Startoval jsem ze 16. místa a po závodě jsme měli kompletní britské podium, což se nedá zapomenout. Diváci byli fantastičtí, a ohromně mně fandili. Bylo to skoro surreální. Doufám, že i tento víkend budeme schopni nabídnout divákům pěkné show", říká dále před startem domácího závodu Leon Camier. 
Camier se během roku a půl závodění ve světových superbicích dostal pouze šestkrát na podium a proto je stále jasně ve stínu Maxe Biaggiho. "Pokud ale chci vystoupit na slunce, tak ho musím začít porážet", říká nepsané pravidlo všech motocyklových týmů britský pilot Leon Camier.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist