Bude to Guintoliho sezóna?

Francouzský jezdec českého superbikového týmu Effenbert Liberty Racing Sylvain Guintoli ukázal ve druhé části sezóny 2011 vzestupnou formu a chce na ní navázat ve svém druhém roce závodění za tento tým.

Bude to Guintoliho sezóna?
Francouz Sylvain Guintoli začal sezónu 2011 - teprve svou druhou - v superbikovém šampionátu těžkým pádem na Phillip Islandu. Důsledkem byla zlomená ruka, zlomený kotník a přetrhané vazivo v koleni, což vše mu jistě na formě nepřidalo. Přitom úvodní Superpole v Austrálii mu vyšlo skvěle.
"Sice jsem nemusel vynechat žádný závod, ale byl jsem vše jiného, než jen fit", hodnotí Guintoli svou hodně těžkou první polovinu sezóny: "Na jejím konci jsem už ale byl opět fyzicky silný a našel jsem i ztracenou sebedůvěru".

Ostatně v posledních pěti závodech získali pouze tři piloti více bodů než Sylvain (Checa, Melandri a Laverty) a dokonce oproti svému daleko zkušenějšímu týmovému kolegovi nasbíral Guintoli během tohoto období o celých 82 bodů více.
"Třikrát jsem skončil na podiovém umístění a v Portimau jsem málem vyhrál. Nakonec přes můj těžký pád to byla dobrá sezóna", říká pilot Effenbert Liberty.

Pro Guintoliho to byl hodně pádný důvod, aby podepsal v našem českém týmu smlouvu na další rok: "Bylo to správné rozhodnutí", říká 29-letý francouzský sympaťák na téma prodloužení smlouvy a dodává: "Měli jsme skvělou sezónu s několika vrcholy. A neúspěchy jsme společně překonali. Byla by to ostuda, kdybychom dále nepokračovali. Chceme totiž společně dokázat, že můžeme v každém závodě jet o stupně vítězů".
S prvním rokem zkušeností s motocyklem 1098R - předtím jel francouzský jezdec svou premiérovou sezónu v šampionátu superbiků na Suzuki - se dívá ex-pilot MotoGP Guintoli na svou třetí sezónu v tomto seriálu hodně optimisticky: "Jsem přesvědčen, že v příštím roce zajedeme několik dobrých výsledků".

Co se týká příští sezóny, tak se Francouz těší také na závodnické souboje proti týmu Crescent-Suzuki, za který startoval Guintoli v roce 2009 v britském šampionátu: "Jsem si jistý, že budou závodit ve špici. Budeme bojovat na dráze a já je budu porážet", slibuje Guintoli, ale zároveň potvrzuje, že ke členům týmu Crescent má stále výborný přátelský vztah.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist