Bude Haga končit?

Stále bez angažmá na příští rok je japonský superbikový jezdec Nori Haga a tak se celkem logicky nabízí otázka, zda letošní sezóna nebyla jeho poslední.

Bude Haga končit?
Japonec Nori Haga patří už od roku 1998 ke stálému inventáři superbikového šampionátu. Během dvanácti sezón - vynechal v tomto seriálu pouze roky 2001 a 2003, kdy závodil v Grand Prix - odjel celkem 312 závodů, což je pochopitelně z aktuálních aktivních pilotů "světový rekord". O jeho úspěších hovoří především 116 podiových umístění a 43 vítězných závodů. Třikrát se stal Haga vicemistrem světa (2000, 2007 a 2009) a celkem 4x se umístil na bronzovém stupínku. Tak špatně jako letos, tedy až 8. v konečném účtování MS, neskončil ale ani ve své první kompletní sezóně 1999.
Není tedy ani divu, že jeho současný tým Pata Racing a ani promotér šampionátu Infront (ten spolufinancoval Hagovo závodění v letošní sezóně) nemá po jeho pouhých čtyřech podiových umístěních v roce 2011 a až osmé už zmiňované celkové příčce zájem o jeho další služby. Tým se raději poohlíží po nějakém jezdci, na kterého nezbyla volná sedačka v MotoGP.

A žádný další zájemce o relativně drahého Japonce v současné době ekonomické krize se rovněž nenašel.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist