Brněnská sobota Kuby Smrže

Déšť, pád, červená vlajka a nekonečná přestávka, to bylo dnešní superpole na Masarykově okruhu, na jehož konci si Kuba Smrž zajistil umístění v Top-10 a třetí řadu na startovním roštu do zítřejších dvou závodů.

Brněnská sobota Kuby Smrže
Sobota je vždy hodně tvrdým dnem a jako obvykle byla zahájena druhou kvalifikací: Kuba se v ní  dokázal časově zlepšit a přiblížil se magické hranici dvou minut. Propadl se sice o jednu příčku a do Superpole bude nastupovat jako sedmý nejrychleší. Fyzicky je na tom Kuba stejně jako včera, snad ruka a noha zátěž víkendu vydrží.

Takovým dlouhým warm-upem je potom druhý volný trénink: Kuba v něm objel šestnáct kol a dokončil ho na třinácté příčce.
Superpole - Po začátku Superpole žene Kubu céčko vpřed a náš jezdec celkem bez problému postupuje do druhé části. Bohužel přichází krizový moment, když motorka od Giugliana nechává na trati nečistoty na kterých vzápětí nehezky havaruje Badovini a za moment přijíždí Kuba. Céčko tuší co příjde a bezmocně křičí varování, které se k jezdcům nemá šanci donést. V nastalém smolném okamžiku je máváno žlutými vlajkami, ale žluto-červená pruhovaná vlajka (signalizující sníženou přilnavost na trati) se pořád neobjevuje. Kuba jede sice volnější kolo, ale i tak se mu motorka okamžitě ztrácí z rukou a spolu s Jakubem klouže k bariérám.

Kuba i jeho stroj jsou však naštěstí relativně v pořádku. Následuje dlouhé přerušení po kterém se jede krátký pětiminutový warm-up a jelikož je už trať v pořádku, pokračovat se má v Superpole 2, které je pro menší přeháňku vyhlášeno jako mokré. Kuba vyjíždí na kvalifikační gumě, ale bohužel se mu na ní nedaří zajet nějaký rychlejší čas. Na závodní gumě Kuba po zastávce v boxech zrychluje, ale jeho čas stačí jen na desátou příčku, ze které odstartuje do zítřejších dvou závodů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist