BMW v aerodynamickém tunelu

Tovární jezdci BMW Troy Corser a Leon Haslam začali přípravu na sezónu 2011 testem v aerodynamickém tunelu v Mnichově.

BMW v aerodynamickém tunelu
Oba dva tovární jezdci Troy Corser (AUS) a Leon Haslam (GB) byli v pondělí "hosty" aerodynamického tunelu - "Windkanalu" BMW Group v Mnichově. Hlavním důvodem byla optimalizace posedu jak Troye, tak Leona na jejich motocyklech BMW S 1000 RR. Při simulaci závodní rychlosti do 240 km/h testovali oba jezdci různé druhy posedů a držení těla, aby se zjistilo, při které pozici je nápor větru co nejmenší. 


Všechna nashromážděná data budou nyní analyzovaná a na základě jejich výsledků bude motocykl BMW S 1000 RR připraven na další zimní test, který se uskuteční koncem listopadu na okruhu v Jerezu. 


"Posez hraje při celkovém "balíčku", který se sestává z jezdce a z motocyklu, hodně důležitou úlohu", říká Rainer Bäumel, technický ředitel BMW a dále vysvětluje: "Pozice hlavy, horní části těla, loktů, kolen a nohou mají velký vliv na proudění vzduchu a pochopitelně tím i na dosažené časy během jednoho okruhu. Samozřejmě, že ne každá pozice je pro všechny jezdce ta optimální. Všechno se odvíjí od individuálních faktorů, počínaje výškou jezdce a jeho postavou. Díky tomuto intenzivnímu testu v aerodynamickém tunelu mohli nyní Troy a Leon sami zjistit, která pozice je pro ně ta nejlepší". 


Troy a Leon se nyní budou připravovat po fyzické stránce, když už od dnešního dne budou na výcvikovém táboře firmy BMW a to společně s jezdci týmu BMW Motorrad Italia, Jamesem Toselandem (GB) a Ayrtonem Badovinim (I).Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist