BMW: Novým závodním ředitelem je Dosoli

Od mechanika až k šéfovi, taková byla cesta nového závodního ředitele u superbikového týmu BMW Andrea Dosoliho. 39-letý Ital se stal s okamžitou platností hlavním mágem továrního bavorského týmu s jezdci Leonem Haslamem a Marcem Melandrim.

BMW: Novým závodním ředitelem je Dosoli
V přípravě na novou sezónu 2012 nenechává tovární superbikový tým BMW Motorrad Motorsport nic náhodě. Po angažování vicemistra světa Marca Melandriho, který přišel od továrního týmu Yamaha Europe, byl do čela tohoto týmu postaven Ital Andrea Dosoli. Tento 39-letý manažér byl naposled právě šéfem této zaniklé stáje s jezdci Melandrim a Lavertym.

Dosoli bude řídit testy a závodění továrního týmu BMW místo Rainera Bäumela, který tovární tým opustil po sezóně 2011 a stal se vedoucím vývojového oddělení.

"Jsme velmi rádi, že jsme na naší palubě mohli přivítat Andreu Dosoliho. Ten bude se svými zkušenostmi velkou posilou a společně s továrními jezdci Leonem Haslamem a Marcem Melandrim máme to nejsilnější složení ze všech týmů na rok 2012", řekl k angažování Dosoliho   Bernhard Gobmeier, ředitel motocyklového oddělení u BMW.

Dosoli začal svou kariéru u závodních motorek jako 25-letý mechanik v mistrovství světa kubatury do 125 ccm. Od roku 2001 až 2010 pracoval jako technický ředitel a později týmový manažér v MotoGP, 2011 odešel ve stejné roli do superbikového šampionátu do továrního týmu Yamaha - společně s Melandrim - a nyní opět s Melandrim k BMW.

"V uplynulých rocích dokázal tým BMW Motorrad Motorsport a jejich motocykly BMW S 1000 RR opravdu skvělý potenciál. V Marcu Melandrim jsem zde potkal starého známého, s kterým jsem spolupracoval už v MotoGP a ve WSBK. Leon Haslam už mnohokrát ukázal své jezdecké umění a já se moc těším na spolupráci s oběma jezdci. Je to pro mě nová obrovská výzva a doufám, že oba dva jezdce budeme hodně často vídat na nejvyšším podiových stupních", řekl po angažování do této nové funkce italský manažér Dosoli.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist