BMW chce zaútočit na titul MS

Nově strukturovaný tovární tým BMW je přesvědčen o tom, že v sezoně 2013 je schopen zaútočit na titul mistra světa. V loňské sezoně skončil Marco Melandri na místě třetím.

BMW chce zaútočit na titul MS
"Měli jsme velmi dobrý sportovní a hospodářský rok 2012", řekl včera při týmové prezentaci BMW Motorrad GoldBet v Mnichově Stephan Schaller, vedoucí oddělení BMW Motorrad a dodal: "Vloni jsme měli v mistrovství světa superbiků dva týmy, ty jsme nyní spojili. Smíchali jsme italskou krev s německým inženýrským uměním. Myslím si, že máme velkou šanci pokračovat v našich úspěších z posledního roku. Chceme vybojovat co nejvíce podiových umístění a samozřejmě válčit o číslo 1".

Na téma účasti BMW v MotoGP se vyjádřil Schaller následovně: "Ještě jsme se k tomu definitivně nevyjádřili. Musíme nejdřív počkat, co přinese budoucí reglement. My to samozřejmě hodně pečlivě sledujeme. V současné době se ale koncentrujeme na MS-Superbike, neboť jejich pravidla, marketing a návaznost na zákazníky nám plně vyhovuje. Je to pro nás to nejlepší současné řešení. Není to žádný osobní důvod, nýbrž musíme vždy hledět na vztah k zákazníkům".
Andrea Buzzoni, generální manažer od BMW Motorrad GoldBet, pak Schallera doplnil: "Po loňské sezóně jsme měli ještě devět testovacích dnů. Bohužel jen tři byly za sucha. Marco Melandri je pro nás obrovskou pomocí při dalším vývoji našeho motocyklu. Chaz Davies je neuvěřitelně talentovaný a my mu mnoho věříme. Jsem si jistý, že oba dva čeká skvělá budoucnost v MS-Superbike".

                      

"Jsem přesvědčen o tom, že nově zbudovaný tým má schopnosti a potřebné know-how k tomu, aby se BMW Motorrad stal absolutně špičkovým týmem a vytoužené cíle splnil",
je názoru Serafino Foti, sportovní ředitel BMW Motorrad GoldBet SBK a pokračoval: "Těší mě, že v týmu máme dva Top piloty jako jsou Marco Melandri a Chaz Davies. Marco už dokázal, že má obrovský talent a je jedním z nejsilnějších současných jezdců motocyklového světa. Chaz už rovněž dokázal, jak umí být rychlý, když se stal 2011 mistrem světa supersportů a 2012 hned ve své premiérové sezoně dokázal vyhrát závod MS-Superbike".


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist