Biaggi útočí na Chilliho rekord

Na okruhu MotorLand Aragón se podařilo mistru světa Maxovi Biaggiho (Aprilia) konečně letos vyhrát. Přitom příští závod se jede na jeho oblíbené trati, u nás v Brně, kde už slavil "římský korzár" řadu skvělých úspěchů.

Biaggi útočí na Chilliho rekord
Po vyhraném závodě na okruhu MotorLand Aragon spadla z úřadujícího mistra světa ta pomyslná deka a nyní bude další závodní štací Biaggiho jeho oblíbené Brno.

Po prvním vítězství začíná pro Tebe sezóna teprve nyní? 
Max Biaggi: "Myslím si, že výsledky první sezóny jsme si vůbec nezasloužili. Těším se, že další závod bude v Brně, kde mám takový pocit, že se nemůže nic nepředvídaného stát."
 
Co tedy chybělo v první polovině sezóny?
"Štěstí je vždy důležitá příloha a to i ve sportu. Udělal jsem několik chyb, které už nemohu vrátit nazpět. Ovšem já se dívám směrem dopředu a jsem připraven dále bojovat".
Jak chceš ten 43 bodový zásek na Carlose Checu dohnat? Chceš raději vyhrávat, nebo raději sbírat body?
"Budu jezdit vždy na 100 %, to je jediné, co mohu dělat. Myslím si, že každý motocyklový fanoušek ví, jaké možnosti mám a také každý ví, že se před žádným bojem nikam neschovávám"

V Top 3 jsou zastoupeni pouze zkušení jezdci. Je to náhoda?
"Zkušenosti jistě pomáhají, ale nejsou všechno. Všechno, co mohu říci je, že každý nedělní závod je úplně jiný, každý má své těžkosti. Na to se musíš velmi rychle orientovat a kdo to dokáže nejrychleji, ten je potom schopen udělat ten podstatný rozdíl".
Jsi jediný italský mistr světa v superbicích, ovšem k rekordnímu počtu vítězství Ti na Chilliho chybí ještě dvě první místa.
"Je dobré něco takového vědět. Je to vždy čest, být v něčem první. Takže nyní mám o důvod víc, jít opět na závodní dráhu a vyhrát závody".

Jinak Brno je pro Biaggiho zcela speciálním okruhem, neboť s každým motocyklem, co zde startoval, dokázal na Masecu i vyhrát!


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist