Biaggi: "Nemohu dělat to, co bych chtěl"

Před zahájením letošního mistrovství světa byl italský jezdec Max Biaggi hodnocen jako velký favorit celého šampionátu. Ovšem...

Biaggi: "Nemohu dělat to, co bych chtěl"
Italský tovární jezdec Aprilie Max Biaggi odstartoval do letošního šampionátu superbiků jako jeden z favoritů o titul mistra světa. Po 5. a 8. místě na Phillip Islandu je ovšem Říman až na 7. pozici průběžné klasifikace se ztrátou 26 bodů na vedoucího Leona Haslama.


V kvalifikaci se postaral Max Biaggi s naměřenou rychlostí 320 km/h o nový rychlostní rekord, což vedlo některé týmy ke svolání schůzky některých týmů na sobotní večer a byla dokonce řeč "o ilegálním motoru". Jelikož však nikdo nepodal žádný protest, tak vše normálně vyšumělo...

Ovšem tento Top speed nedokázal tovární jezdec z Noale v závodě prodat, naopak musel bojovat, s pro něho úplně nečekanými problémy. 


"Na drahách, kde není úplně rovný povrch, máme vždy stejné problémy. Každá nerovnost vyvolá v motocyklu vibrace. Potom nemohu jet nejkratší možnou linii, nemůžu zvolit ideální stopu a nemohu tak využít potencionálu našeho motoru",
zhodnotlil s odstupem první závod WSBK Max Biaggi a dodal: "Ve druhé jízdě jsem musel dokonce po "vlnách" použít "únikový východ", abych nespadl. Jel jsem absolutně na limitu. A v takových situacích se dělají hodně snadno chyby". 

"A nové kvalifikační gumy nám pak nepomohou, neboť nenabízí potřebný "extragrip", tak potřebný pro zlepšené pozice v superpoli. Phillip Island se tak, stejně jako vloni, ukázal pro Aprilii hodně těžkým okruhem. Nemohu prostě jet, jak bych chtěl", byl hodně rozmrzelý římský jezdec. 


Ovšem cíl sportovního ředitele závodního oddělení Aprilie pro tuto sezónu je jasný: "Vloni jsme byli s Maxem v MS celkově čtvrtí. Tento rok tedy chceme dokončit na podiu. A cíl musí být, abychom do posledního závodu byli ve hře o mistrovský tituL", říká hodně srozumitelně Gigi Dall’Igna. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist