Biaggi: Monza je okruh pro RSV4

Mistr světa z roku 2010 Max Biaggi nastoupí v Monze jako vedoucí jezdec světového šampionátu superbiků a vůbec nijak nezakrývá to, že Monza je jako dělaná pro motocykl RSV4.

Biaggi: Monza je okruh pro RSV4
V loňském roce zažil Max Biaggi na okruhu "Autodromo Nazionale" v královském parku v Monze šťastné, ale i trudné okamžiky. Po kvalifikačním tréninku, resp. po vítězném Superpoli vypadalo vše hodně růžově, neboť Biaggi ho vyhrál nejen s největší dosaženou průměrnou rychlostí (204.405 km/h), ale i s nejvyšším Top-Speedem superbikové historie vůbec (334 km/h).
Pak však přišla druhá závodní jízda a v ní vedl “Corsaro” s náskokem přes 5 sekund, když bohužel netrefil šikánu v úseku “Prima Variante” a protože se na trať nevrátil správně - i když si vůbec nepolepšil - tak musel absolvovat trest v podobě "ride-through" a z očekávaného prvního místa nebylo vůbec nic.

"Není to žádné tajemství, že Monza je okruh jako stvořený pro RSV4. Zde můžeme jistě bojovat o vítězství, musíme ale také správně zanalyzovat výkony našich soupeřů v prvních závodech. Řada z nich udělala velký krok dopředu a tak se stal boj o vítězství tvrdším. A nesmíme zapomenout na tu chybu z loňské druhé jízdy.", ví velmi dobře tovární jezdec Aprilie.

Přes hodně průměrné výsledky v Assenu (Biaggi dojel 4. a 8.) převzal tovární jezdec Aprilie vedoucí místo v šampionátu, i když pouze o jediný bod před Carlosem Checou: "Po Assenu jsme se sice dostali opět do čela, ovšem ani v tréninku a ani v závodě to nebylo vůbec optimální."
"Za každým rohem nás může čekat překvapení, takže musíme být pořád plně koncentrováni. A zde v Monze před našimi fanoušky zajet na výbornou, je pro celou další sezónu hodně důležité", dodal před zítřejším startem lídr superbikového šampionátu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist