Biaggi je pod tlakem

Max Biaggi vyhrál v různých kubaturách a ve dvou různých seriálech už celkem 11x na Masarykově okruhu a rád by přidal další vítězství tuto neděli. Také jeho týmový kolega Eugene Laverty si dává na brněnský závod velké cíle.

Biaggi je pod tlakem
Lépe už to pro Aprilii nemohlo momentálně dopadnout: Po vynikajícím závodním víkendu vede tato italská továrna šampionát konstruktérů a do Brna navíc přijíždí jako vedoucí jezdec bodové tabulky Max Biaggi, tedy tovární pilot z Noale.
Přitom nesmíme zapomenout, že český okruh byl doposud vždy velmi úspěšným územím pro Biaggiho, neboť zde Říman v různých kubaturách a ve dvou rozdílných šampionátech už 11x vyhrál. Tři vítězné závody v posledních čtyřech rocích mluví jednoznačně ve prospěch Itala, který chce i o tomto víkendu pokračovat ve své úspěšné cestě. Ale 41-letý Biaggi si je dobře vědom toho, že určitý tlak se neustále zvyšuje: "Přijet jako lídr do Brna, to znamená zvýšený tlak na mou osobu. Ačkoliv se jedná o trať, na které jsme byli vždy hodně silní, tak to vůbec neznamená, že bychom mohli něco podcenit. Budeme muset zůstat plně koncentrováni a nesmíme si dovolit udělat nějakou chybu", říká jasně Biaggi.
Získané aragonské podium znamenalo pro jeho týmového kolegu Eugene Lavertyho zvýšený přísun motivace. Během následujícího testu se pilotovi ze severního Irska podařilo posunout nastavení jeho motocyklu Aprilia RSV4 opět o kousek dále. V České republice chce nyní Laverty bojovat o své první vítězství s italským motocyklem: "Bike je po změnách nastavení během pondělního testu po závodním víkendu v Aragónu ještě lepší jak předtím. Moji technici odvedli opravdu skvělou práci a podařilo se jim dostat RSV4 nazpět na absolutní špici časové tabulky (Laverty obsadil na testech 3. místo za Melandrim a Badovinim, ale před Sykesem a Biaggim - pozn. Bosso). Můj cíl pro Brno je jasný, získat s Aprilií první vítězství, i když dobře vím, že Melandri, Rea a můj týmový kolega Max [Biaggi] budou největšími soupeři", je si hodně jistý Laverty.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist