Biaggi a jeho tři "přátelé"

Ačkoliv se mistr světa Max Biaggi za své chování vůči svému krajanovi Melandrimu omluvil, tak napětí mezi ním, dále mezi ním a Japoncem Hagou a konečně mezi ním a dalším Římanem Fabriziem jen tak brzy nevymizí.

Biaggi a jeho tři "přátelé"
Na závod do Donningtonu musel snad cestovat římský korzár s nožem mezi zuby. Jeho první obětí byl dokonce další Říman, tedy Michel Fabrizio. Oba dva se při pátečním tréninku srazili, Fabrizio musel mimo dráhu a tam spadl. Oba dva museli k vedení závodu, Biaggi vyšel s napomenutím a Fabriziovi se musel omluvit. Škoda vyčíslená týmem Francise Batti na továrním motocyklu Suzuki byla spočítána na 30 000 Euro.

Druhou obětí mistra světa byl potom Japonec Nori Haga. Ten jel zrovna své hodně rychlé kolo, když se v ideální stopě doslova promenádoval Max Biaggi. "Mohl jsem stát na startu ještě lépe (Haga si v Superpoli vybojoval 5. místo a druhou startovní řadu), kdyby mně nezavazel Biaggi. Měli mu dát 30 000 Euro pokutu a ne pouze 3 000!", komentoval celou záležitost jezdec satelitního týmu Aprilie, Nori Haga. 


Třetí obětí mistra světa byl potom jeho krajan Marco Melandri. Ten jel právě své rychlé kolo, když mu najednou doslova v cestě stál Biaggi: "Viděl mě a přesto jel i nadále hodně pomalu v ideální stopě. Zvedl sice ruku na omluvu, to ale situaci nijak nezlepšilo. A pak přišel ke mně do boxu a začal si stěžovat a vůbec se nechoval profesionálně. Biaggi už dříve provozoval takové akce. Ale Biaggi je prostě Biaggi. My jsme spolu ještě v životě nemluvili, takže o něm nemohu říci nic špatného, neboť ho prostě neznám. A taky ho ale nechci poznat. Italská média už v zimě mluvila o duelu mezi mnou a Biaggim a hodně přeháněla. Nyní tedy mají aspoň důvod o čem mluvit a psát"., řekl k celému incidentu vítěz první anglické jízdy Marco Melandri.

Ostatně Max Biaggi byl svým svérázným chováním znám i hodně dávno před tímto víkendem, dříve se však nedokázal omluvit, což tentokráte provedl. "Choval jsem se jako blbec. Na takovou provokaci (tím myslel Melandriho provokativní aplaus a jeho gesta) by mistr světa neměl vůbec reagovat. Je mně líto, že jsem se nechal tak vyprovokovat", řekl pro italské Rádio Virgin Biaggi a pokračoval: "Je mně to opravdu líto, něco takového já nepotřebuji. Každý udělá chybu, a já jsem také jen člověk. Důležité je totiž uznat lidskou chybu. Moje chování na dráze bylo ovšem na rozdíl od Melandriho chováním neúmyslným. Nechal jsem se prostě vyprovokovat jeho satirickým aplausem a šel k jeho garáži a pak jsem se prostě zachoval jako blbec. Ale takový jsem prostě já, vždy přímý a nic nehraji. Příště na tyto jeho provokace už nebudu reagovat. Pokud se ale podíváme do minulosti, tak jistě všichni vědí, že v hodně podobných případech jsem měl pravdu já. O tom ale nechci mluvit. Pokud bychom stáli společně na podiu, tak bych mu potřásl rukou, ovšem na večeři bych Marca Melandriho nikdy nepozval. Nyní tedy musím dobře závodit a udržet tak šampionát otevřený, neboť tento týden jsme ztratili hodně bodů. Ale je to teprve druhý závod a sezóna je hodně dlouhá", mínil dále Biaggi a dále pro Rádio Virgin pokračoval, imitujíce přitom hlas Rossiho: "Když jezdil Melandri u nás v MotoGP, tak říkal, že Rossi dostává speciální pneumatiky. Také říkal, že mu Capirossi vzal šek s jeho výplatou, prostě na každém něco viděl. No a nyní je v superbicích a má problémy se starým dobrým Biaggim.", ukončil Říman se smíchem celý rozhovor pro Rádio Virgin.     

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.57
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist