Bayliss pokračuje v roli náhradního jezdce také v Thajsku

Zranění jezdce továrního týmu Ducati Davide Giugliana si vyžádá nějaký čas na zotavení, takže Italové hledali adekvátní náhradu a pro druhý podnik sezony mistrovství světa superbiků v Thajsku vybrali znovu Australana Troye Baylisse, jenž zraněného Itala nahradil už v úvodním podniku v Austrálii.

Bayliss pokračuje v roli náhradního jezdce také v Thajsku
Návrat Troye Baylisse do sedla motocyklu třídy Superike vyvolal obrovský zájem médií, což tým Aruba.it Racing – Ducati Superbike dostalo na první stránky novin. Možná je to jeden z důvodů, proč nakonec zvolili právě Australana do role náhradního jezdce pro závod v Thajsku. Davide Giugliano chce zpátky závodem v Imole, takže ve hře zůstává závod v Aragonii a Assenu. Pro tyto dva podniky zatím jméno náhradního jezdce vyřčeno nebylo.

„Jsem skutečně velmi nadšený, že s Panigale R znovu pojedu a děkuji týmu Aruba.it Racing – Ducati Superbike za tuto příležitost,“ uvedl Australan Troy Bayliss. „Bude nesmírně zajímavé znovu s tímto týmem spolupracovat. Ve srovnání s Phillip Islandem, kde to bylo na poslední chvíli, teď mám šanci trénovat a řádně se připravit. Jsem opravdu velmi motivovaný a už se nemůžu dočkat až se dostanu zpátky na dráhu!“
Trojnásobný světový šampion zajel na Phillip Islandu v prvním klání na třinácté a ve druhém na šestnácté místo. Výsledky tedy nejsou nějak závratné, ale Troy Bayliss bojoval v každém z těchto závodů o pozice v první desítce než mu odešly pneumatiky a on ztrácel jednu pozici za druhou. Cílem pro druhý podnik sezony bude získat takové nastavení, které pneumatiky ušetří až do posledních kol závodu. Okruh v Thajsku nikdo nezná, takže síly jsou vyrovnané.

Zajímavým řešením by pro Ducati bylo angažmá Xavi Forese, který je velkým adeptem na divokou kartu, kterou má slíbenou pro závody ve Španělsku. Divoké karty budou zajímavým artiklem také v Misanu, protože už nyní se spekuluje o tom, že by se na pobřeží Jadranu mohli setkat jezdci jako právě Troy Bayliss nebo Max Biaggi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist