Barrier pojede s Melandrim a Daviesem

Koncem září si francouzský jezdec Sylvain Barrier zajistil na dráze v Magny Cours celkové vítězství ve světovém poháru třídy Superstock 1000 a od BMW nyní dostal šanci absolvovat poslední závodní víkend sezony v Jerezu s jejich superbikovým týmem.

Barrier pojede s Melandrim a Daviesem
Čtyřiadvacetiletý Francouz si v posledním podniku sezony vyzkouší motocykl BMW S 1000 RR v barvách stáje BMW Motorrad GoldBet Team, kde bude společně s oběma jejich jezdci Marcem Melandrim a Chazem Daviesem. Ze strany BMW Motorrad je to především poděkování Barrierovi za jeho výrazné výkony v letošní sezoně a zejména za obhajobu celkového vítězství.
Pro víkend v Jerezu dodá BMW třetí motocykl ve specifikaci Superbike a Francouzův tým z třídy Supersport 1000 bude mít podporu BMW Motorrad HP RaceSupport. „Je to skvělá zpráva a jsem neuvěřitelně nadšený, že mi BMW nabídlo šanci na premiéru v mistrovství světa superbiků,“ uvedl Sylvain Barrier. „Je to ten nejlepší dárek k mým pětadvacátým narozeninám, které budu v Jerezu slavit v neděli.“

„Léta strávená s týmem BMW Motorrad GoldBet STK byla úžasná a rozhodně to bude další výrazný moment ve vzájemné spolupráci. Vždy bylo mým cílem závodit v superbikovém šampionátu a rád bych BMW poděkoval, že můj sen proměnili v realitu. Udělám maximum, abych BMW jejich důvěru opětoval. Už se nemůžu dočkat až přijedu do Jerezu a naskočím na RR!“
dodal závěrem Sylvain Barrier.

Místo Sylvain Barriera nastoupí do posledního závodu sezony třídy Superstock 1000 vítěz německé superbikové série IDM Markus Reiterberger, který v letošním roce vyhrál titul s velkou převahou navzdory skutečnosti, že to byla jeho první kompletní sezona v mezinárodním mistrovství Německa. Devatenáctiletý Markus Reiterberger jel letos závod třídy Superbike na divokou kartu na Nürburgringu a má rovněž zkušenosti se závoděním v třídě Superstock 1000 z let 2011 a 2012.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist