Assen: Kompletní pole superbiků

Příští kolo světového šampionátu superbiků by mělo mít už kompletní startovní listinu, tedy i s Parkesem, Vermeulenem a Ianuzzem.

Assen: Kompletní pole superbiků
Assenský závod superbiků by měl mít po dlouhé době opět kompletní startovní listinu, neboť všichni tři zranění jezdci už jsou v pořádku. 


Italský jezdec Vittorio Ianuzzo z týmu S.C.I. Honda havaroval sice ve druhé jízdě ve Valencii po kolizi s Andrewsem, ale není to nic vážného: "Dostal jsem pořádnou ránu do žeber a do rukou. Naštěstí jsem měl  svou Hondou pod kontrolou a na konci cílové rovinky jsem s ní zajel do trávy", říká italský pilot Ianuzzo.


Australský jezdec Broc Parkes (ex-tovární pilot kawasaki) s motocyklem Honda ECHO CRS zažije v Assenu po svém zranění ještě před zahájením letošního šampionátu vlastně  závodní premiéru, jeho náhradník Sheridan Morais (na snímku) je už nazpět doma v Jižní Africe.


A konečně i Chris Vermeulen se pokusí v Assenu poprvé dojet do cíle, když na domácí trati Phillip Island v obou jízdách spadl a zranil si pravé koleno. Minulý pátek byl operován dr. Claesem v Belgii, kde mu vyoperován kousek menisku a rovněž jeho kolenní vazy se podrobily operaci. "Konečně mohu kolenem zase hýbat. Bohužel musím ještě jednou na operaci, neboť koleno bylo poškozeno opravdu vážně. Momentálně ale nemám čas, abych čtyři až šest měsíců vynechal. Musím ale změnit kondiční trénink, místo běhu víc jezdit na kole a také mohu plavat", řekl 27-letý Australan, který byl ve Valencii nahrazen Simonem Andrewsem. 

Britský jezdec je tedy momentálně také zraněný, po opravdu horrorovém pádu s Ianuzzem má zlomenou levou patní kost a musí tak vynechat následující závod BSB v Thruxtonu, kde bude v týmu MSS Colchester Kawasaki nahrazen Howie Mainwaringem, tedy 22-letým pilotem, který jinak jezdí závody "British Superstock 1000."

Pád Andrewse a Ianuzza


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist