Aragón - neděle

Po úvodním kole vede Biaggi před Melandrim a Checou.. 13. je Guintoli a 15. Smrž.
Ve druhém kole se dostal Camier před Checu a byl třetí. Smrže předjeli jak Xaus, Rolfo, tak i Berger a Kuba byl rázem 18.
Ve třetím kole jde před Smrže i Vermeulen a do depa zajíždí Lanzi s BMW - náhradník za Toselanda. Smrž tedy jede aktuálně poslední, na 19. místě.
4. kolo: Checa předjel Camiera a je opět třetí.
5. kolo: Pořadí je následující: Biaggi, Melandri, Checa, Camier a Haga. 13. Guintoli a poslední jede jako 19. Smrž, který vzápětí bohužel padá.
6. kolo: Mimo trať je Xaus a propadá se na 18. místo, poslední místo a později vzdává.
8. kolo: Padá Carlos Checa ze 3. místa a je to jeho první letošní nula. Guintoliho předjel Haslam a tak je náš Francouz stále 13.
9. kolo: Z 8. místa padá Fabrizio.
10. kolo: Po polovině závodu je pořadí v Top ten následující: Vede Biaggi před Melandrim a Camierem. 4. Haga, 5. Sykes, 6. Lascorz, 7. Laverty, 8. Badovini, 9. Corser a 10. Haslam. - 12. Guintoli
11. kolo: Guintoli je už 11., když předjel Aitchisona a Sykes předjel Hagu a nyní 4.
14. kolo: Haga předjel nazpět Sykese a je opět čtvrtý.
15. kolo: Přes Sykese jde Laverty a je nyní pátý.
16. kolo: Po chybě Biaggiho jde do čela Melandri. Sykes se propadá za svého týmového kolegu Lascorze a je až 7.
18. kolo: Sykes je opět před Lascorzem.
19. kolo: Sykes předjel Hagu.
20. kolo - Konec závodu: Vítězí Melandri před Biaggim (+1.572) a Camierem (+2.432). Čtvrtý je Laverty (+10.799), pátý Sykes (+10.847), šestý Haga (+11.931) a sedmý Lasczorz +12.591). Top 10 dokompletovali Badovini jako 8., Haslam 9. a konečně Corser na 10. místě. Sylvain Guintoli dojel 11., Vermuelen 12. Berger 13., Rolfo 14. a poslední 15. Aitchison.