Aragón: Bez Rey a Toselanda! S Fabriziem?

Dva po sobě jdoucí závody světového šampionátu superbiků - Misano a Aragón - pochopitelně nevyprázdnily marodku superbikového paddocku, ba naopak. K dlouhodobě zraněnému ex-mistru světa Jamesi Toselandovi se přidal jeho krajan Jonathan Rea a zraněn je i Ital Michel Fabrizio. Drobná zranění mají ovšem i Leon Haslam, Troy Corser či mistr světa Max Biaggi...

Aragón: Bez Rey a Toselanda! S Fabriziem?

Britský jezdec Jonathan Rea havaroval v Misanu v ranním warm upu při vysoké rychlosti kolem 230 km/h a zlomil si jak pravou ruku, tak i levou klíční kost. K tomu si přivodil pilot týmu Castrol Ten Kate Honda ještě další pohmožděniny.

"Celý uplynulý závodní víkend nebyl vůbec dobrý. Nejdříve jsem spadl už v sobotu, a moje ruka pak musela být sešita několika stehy. A pád ve warm upu byl bohužel v nejrychlejší zatáčce ze všech okruhů letošního superbikového kalendáře. Aragón tedy musím bohužel vynechat a doufám, že budu v pořádku do Brna, kde jsem vloni jednou vyhrál a jednou dojel druhý.", řekl Brit Jonathan Rea, aktuálně na 8. místě průběžné tabulky, tedy o 11 bodů před naším Jakubem Smržem.

V prvním závodě v Misanu havaroval také hodně tvrdě domácí Michel Fabrizio. Přitom si poranil ruku a během přestávky mezi oběma závody musel vyhledat ošetření v Clinica Mobile, kde bylo diagnostikováno podezření na zlomeninu pravého zápěstí. Přesto chce jediný jezdec na motocyklu Suzuki v Aragónu startovat. 

"Jsem hodně zklamaný, ale ne kvůli mému zranění, nýbrž kvůli počasí během Superpole. Déšť mě připravil o lepší pozici na startovním roštu, vždyť na suchu jsem byl v kvalifikaci třetí, ale v mokrém Superpoli až 13. A z tohoto místa potřebuji dalekohled, abych viděl na startovní světla."., hodnotil Misano Michel Fabrizio.  

Brit James Toseland se zranil při privátních testech v Aragónu - ve druhé polovině března - před domácím závodem v Doningtonu a od té doby stále laboruje se zlomeným zápěstím. V americkém Milleru to sice zkoušel v první jízdě - dojel jako 15. - do druhé jízdy ale nenastoupil a v Misanu ho nahradil domácí Lorenzo Lanzi.

Naopak nazpět už je dlouhobě zraněný Australan Chris Vermeulen s továrním motocyklem Kawasaki, a v Misanu dokonce v obou jízdách bodoval - přesně po 360 dnech - , když dojel 14. a 10. Ovšem do ideálního zdravotního stavu má Vermeulen ještě hodně daleko: "Mám stále hodně silné bolesti, a rozhodně nejsem 100% fit".     
S bolestmi se rovněž musel vypořádat úřadující mistr světa Max Biaggi, ten si při volném tréninku v Misanu pohmoždil kotník, navíc stále laboruje se zraněnými žebry po pádu na Milleru, kde havaroval hned na začátku první jízdy společně s Jonathanem Reou. Dle vlastního vyjádření není jeho fyzický stav ani na 70% maxima. V Aragónu ale "římský korzár" startovat pochopitelně bude.
A s malými zlomeninami kůstek na ruce a také prstu na pravé noze se do Španělska přesunul tovární jezdec BMW Brit Leon Haslam. 

Jeho týmový kolega Troy Corser přes zranění z pátečního tréninku - dvě nalomená žebra - v neděli sice závodil, ale kvůli velkým bolestem v pohmožděné pánvi první závod raději skrečoval a do druhého vůbec nenastoupil. V Aragónu ovšem australský nestor pojede.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist