Aprilia potvrdila Guintoliho

Francouz Sylvain Guintoli byl oficiálně potvrzen jako nový tovární pilot Aprilie a pojede tedy namísto Maxe Biaggiho, který po zisku titulu mistra světa skončil s aktivní kariérou.

Aprilia potvrdila Guintoliho
"Jsem velmi šťastný, zvláště proto, že už od prvního okamžiku jsem měl na RSV4 velmi dobrý pocit. Sedět na motocyklu mistra světa je pro mě opravdu velká příležitost - jedna z nejdůležitějších v mé kariéře. Myslím si, že tento motocykl má opravdu hodně vysoký potenciál, což jsme viděli v posledních letech. Jsem si jistý, že jsem schopen s tímto motocyklem zajet řadu výborných výsledků", byl hodně šťastný Sylvain Guintoli.
Pro Sylvaina Guintoliho to bude už čtvrtá sezona v mistrovství světa superbiků. Doposud v něm absolvoval celkem 78 závodů a v šampionátu skončil vždy nejhůře jako sedmý (2010 - 7., 2011 -6., 2012 - 7.).

30-letý francouzský pilot žijící v anglickém Leicestershire, tedy asi 10 minut od okruhu Donington Park má za tři roky na svém kontě celkem 10 podiových umístění a tři vítězné závody. Po příchodu ze seriálu britských superbiků jezdil v první sezoně za tým Alstare Suzuki, dále pak jako týmový kolega našeho Jakuba Smrže v Effenbert Liberty Racing a po známých okolnostech před brněnským závodem odešel z tohoto týmu a dojel sezonu za stáj PATA Racing. 
Sylvain Guintoli předtím závodil i v seriálu MotoGP, kde startoval stabilně v letech 2001-2006 v celkem 79 závodech kubatury do 250 ccm (dvě podiová umístění) a v sezonách 2007-2008 pravidelně v 36 závodech v královské kubatuře MotoGP v týmu Tech3 Yamaha (nejlépe dojel v Motegi 2007 na čtvrtém místě).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist