Anthony West nahradí v Malajsii Sylvaina Barriera

Australský závodník Anthony West získal další šanci jet závod mistrovství světa jen to tentokrát nebude na divokou kartu v třídě supersportů, ale v královské kategorii Superbike, kde v týmu Pedercici Racing nahradí zraněného Sylvaina Barriera.

Anthony West nahradí v Malajsii Sylvaina Barriera

Francouz Sylvain Barrier havaroval ve druhém závodu v Aragonii, zranil si ruku a toto zranění mu neumožní absolvovat šestý podnik v Malajsii. Za Francouze už jel v Assenu jeho krajan Lucas Mahias, ale ten havaroval v Imole, kde si způsobil zranění obratlů, takže ani on do Malajsie nemohl odcestovat.

Anthony West letos nastoupil na divokou kartu v Austrálii a naposledy v Assenu, kde si velmi dobře vedl v třídě FIM Supersport. Bohužel hned v pátek si pádem na vodě zlomil záprstní kost a hlavní doktor mu zakázal absolvovat zbytek víkendu. Australan z toho nebyl nadšený, ale hned v pondělí podstoupil operaci, aby byl připraven na závody v Asii.

Ten poslední jel tento víkend v rámci Asia Road Racing Championship na okruhu Chang International v Thajsku. West závodil s Yamahou týmu Akeno Speed WJR Racing a bodoval pátým a desátým místem v cíli závodu třídy Supersport 600.

Čtyřiatřicetiletý West je skutečně jedním z mála jezdců, jenž bude mít na kontě start v osmi různých kategoriích světových šampionátů. Australan už závodil v třídě 125ccm, 250ccm, 500ccm, Moto2, MotoGP, vytrvalostní MS, FIM Supersport a nyní to bude FIM Superbike.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist