Althea Racing končí v superbikovém šampionátu

Týmový šéf Althea Racing Genesio Bevilacqua oznámil odchod ze superbikového šampionátu a ukončení spolupráce s Ducati. Ředitel superbikového projektu u Ducati Ernesto Marinelli by chtěl v příštích dnech oznámit, kdo bude nový tým Ducati.

Althea Racing končí v superbikovém šampionátu
Koncem sezony 2011 bylo spojení mezi týmem Althea Racing a Ducati už jednou těsně před koncem. Týmový šéf Genesio Bevilacqua totiž nechtěl z vlastních prostředků dále platit závodění tohoto týmu v superbikovém šampionátu. Tehdy ale zasáhla hodně silně továrna Ducati a obstarala týmu nejen movitého sponzora TIM, ale s mistrem světa Carlosem Checou uzavřela tovární smlouvu, takže jeho gáži platila přímo ona.

V posledních týdnech se sice Ducati snažila ještě více angažovat na rok 2013 u týmu Althea Racing. Více technické podpory pro nový motocykl 1199 Panigale, více updatů a také určitá finanční podpora. A vše měl podtrhnout i nový název týmu: Ducati Althea.

Ovšem Bevilacqua nebyl vůbec spokojený: "Návrh smlouvy Ducati na rok 2013 se skoro vůbec neliší od té letošní. Řadu měsíců byla tato smlouva pořád oddalována, samozřejmě i z důvodů převzetí italské továrny Ducati německou automobilkou Audi, Chtěl jsem takovou smlouvu, aby se týmu v budoucnu dařilo lépe než doposud. Ovšem Ducati a Audi neměli vůbec zájem něco investovat".
Bevilacqua chce i nadále závodit se svým dosavadním pilotem Davide Giuglianim, s největší pravděpodobností v serilálu MotoGP jako CRT: "Příští týden mohu oznámit více".

Superbikové Radio Paddock hlásí, že byl nalezen tým, který by mohl závodit na stejné úrovni - možná i lepší, než byla Althea Racing a hlavně za méně peněz. Jako jména jsou favorizovány kromě německého alpha Racing (doposud provozoval závodění za tovární tým BMW), také ParkinGO nebo Alstare.
Ex-mistr světa Carlos Checa má tovární smlouvu přímo s Ducati, ten by měl v roce 2013 závodit v tomto novém týmu. A jako druhý jezdec přichází v úvahu Marinelliho "oblíbenec" Sylvain Guintoli, čímž se vysvětluje i to, proč tento sympatický Francouz odmítl nabídku týmu Crescent Suzuki (nejedná se tedy o Aprilii, jak se původně spekulovalo). Ostatně superbikový projektový ředitel továrny Ducati Ernesto Marinelli už Guintolimu jednou letos výrazně pomohl, když mu sehnal po vyhazovu od Liberty místo v PATA Racing a Sylvain se novému týmu a Ducati odvděčil dvěma vítězstvími a dalšími dvěma podiovými umístěními.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist