Alstare Suzuki: Chybí necelý milion

950 000 Euro chybí stáji Alstare Suzuki k tomu, aby mohla bez problémů vystartovat do nové sezóny 2012 s tříčlenným týmem. Jednalo by se o jednoho pilota v kubatuře superbiků a dva jezdce v supersportech.

Alstare Suzuki: Chybí necelý milion
Francis Batta chce i nadále pokračovat v závodění v seriálu WSBK. Na rok 2012 plánuje tříčlenný tým, tedy jednoho jezdce do superbiků a dva v supersportech. Aktuálně jedná belgický manažer s jedním velkým ruským sponzorem (měl být oficálně představen dle Batti už v červencovém Brně - pozn. Bosso) a s jednou švýcarskou firmou. Estonský pivovar "Viru Bier" chce zvýšit svůj sponzorský příspěvek: "Nabídku od Suzuki jsme důkladně prozkoumali a nyní pracujeme na tom, abychom sehnali chybějících 950 000 Euro", říká Batta. 

Jen pro přehled, jaké jsou podmínky továrny Suzuki pro závodění v seriálu WSBK na rok 2012: Tým si musí sám zajistit peněžně vývoj dosavadního motocyklu GSX-R 1000 a koupit si potřebné náhradní díly k závodění.

Suzuki ale chce na základě budoucího vývoje na motocyklovém trhu poslat do šampionátu supersportů dva motocykly. Začátkem roku totiž přijdou do obchodů nové GSX-R 600 a zatím v šampionátu nebyla značka Suzuki zastoupena.
Své místo ale určitě ztratí 27-letý Říman Michel Fabrizio (vypadá to, že by mohl zakotvit u Pederciniho), neboť Batta říká: "Potřebujeme někoho, kdo je schopen pravidelně dojíždět do cíle mezi 5. a 6. místem, a sbírat body. A kvůli těm pádům Fabrizia jsme museli dokonce sáhnout do finančních rezerv a koupit pro něho náhradní díly. Ze všech dosavadních jezdců v historii týmu Alstare Suzuki patří letos Michelovi rekord v počtu pádů. A jeho jméno nám nebylo ani nic platné při hledání sponzorů, což bylo proti všemu očekávání".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist