Alonso: Dorna je pro MS-Superbike přínosem

MotoGP a MS-Superbike budou v letošním roce poprvé organizovány jediným promotérem, tedy Dornou. A zatímco někteří vidí tento monopol jako nebezpečí pro superbiky, tak druzí zase jako jejich obrovskou šanci.

Alonso: Dorna je pro MS-Superbike přínosem
"Znám MS-Superbike už hodně let, jsem velkým fanouškem motocyklového sportu a motorek vůbec. Mám hodně přátel v paddocku, mezi jezdci a mezi členy týmů. Dorna je šťastná, že je nyní přímo u superbiků", říká úvodem Javier Alonso, nový Executive Director MS-Superbike.
"Jsou jistě věci, které se dají zlepšit, ale tento šampionát má svoji historii. Dědictví je dobré. Zlepšení se neprojeví ze dne na den, ale my pracujeme krůček po krůčku. Pracujeme hodně tvrdě, abychom udělali MS-Superbike ještě lepší. To se nám ale nepodaří bez podpory ostatních. Velmi pozorně nasloucháme těm, kteří jsou v MS nějakým způsobem rovněž zapojeni. Pokud má někdo lehčí život, tak je samozřejmě úspěšnější. To ale platí pro všechny: závodní okruhy, promotéra, týmy, továrny či organizátory"., ví dobře Alonso.

Španěl vidí ve společném promotérství Dorny pro obě strany pouze výhody: "Nyní můžeme společně pracovat a této společné energie využívat. Známe tratě, sponzory a TV-stanice velmi dobře. Víme přesně, který okruh je schopen pořádat závody MotoGP. A pokud je pro něho MotoGP příliš velké, tak může jít o stupeň níž a pořádat třeba MS-Superbike - a někteří chtějí a mají možnosti na obě série".
Jako poslední a jasný případ této spolupráce se ukázal ten poslední: finančními těžkostmi zužovaný okruh Silverstone nechce pořádat MS-Superbike a místo něho naskočil do kalendáře okruh v Istanbulu, pro něhož bylo pořádat MotoGP nad jeho finanční možnosti, ale lacinější MS-Superbike si může klidně dovolit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist