... Všichni vynikající !!!!!!!

Život na okruhu „Circuit“ Utah dnes nebyl rozhodně jednoduchý…! Prudký déšť a nízké teploty (5 stupňů), to byl hodně mistrovský test pro odolnost jezdců a jejich motocyklů.

... Všichni vynikající !!!!!!!
Počasí neumožnilo zlepšení časů dosažených už v sobotu, takže z tohoto důvodu platily výsledky prvního kvalifikace pro postup do nedělního odpoledního Superpole. Druhé kvalifikace využily všechny týmy k nastavení svých motocyklů na tyto mokré podmínky.
Oba dva piloti týmu Effenbert Liberty Racing se v absolutní pohodě dokázali srovnat s těmito aktuálními podmínkami a jsou tak dobře připraveni na pondělní závody, které se pravděpodobně opět pojedou za deště.

Tyto velmi pozitivní signály se přenesli do Superpole, a jak Smrž, tak i Guintoli byli velcí protagonisté ve všech jeho třech kvalifikačních kolech a dosáhli nejlepšího výsledku v Superpoli v krátké historii našeho týmu. Dlouho jsme snili o Pole position, neboť Kuba byl opravdu hodně rychlý, ale Carlos Checa, jež doposud nebyl zcela v pohodě na mokré trati, tak ve svém posledním kole v závěrečné části tratě sáhl do repertoáru všech svých zkušeností a byl nakonec přece jen o 75 tisícin sekundy rychlejší a českého jezdce porazil.

Výborně zajel Guintoli, který se zaměřil na zajetí velmi dobrých časů a úspěšně tak složil zkoušku na návrat mezi absolutní světovou elitu, když zajel pátý čas a definitivně se vrátil tam, kde byl před svým zraněním v Austrálii.

Za zmínku ovšem stojí ještě tým Yamahy, jehož jezdci Melandri a Laverty skončili na třetím a čtvrtém místě, zatímco smůlu v kvalifikaci měli piloti na Apriliích, kteří v Superpoli havarovali: Camier (v Superpole 1) a Biaggi (v Superpole 3). 

Jakub Smrž: „Tentokrát jsem si opravdu myslel, že jsem to Superpole vyhrál, ale Checa byl v poslední chvíli opravdu skvělý a tak mu musím pogratulovat. Můj výsledek je ovšem skvělý i pro všechny členy mého týmu, který mně připravil za těchto klimatických podmínek opravdu výborný motocykl. Jsem velmi spokojený a jsem si pro zítřejší závod hodně sebejistý. Uvidíme sice, jaké bude počasí, ale v každém případě je velmi důležité startovat z první řady.“

Sylvain Guintoli: „Jsem opravdu rád, že po třech měsících na nejvyšších pozicích v Austrálii, jsem zajel můj druhý nejlepší výsledek v kvalifikaci a pro zítřejší závod jsem si hodně sebejistý, a to bez ohledu na počasí! Mám na motocyklu velmi dobrý pocit a tým mně připravil opravdu výborný motocykl.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist