Vítězstvím v Losailu získala titul Suzuki

Suzuki Endurance Racing Team (SERT) vyhrál osmihodinovku v katarském Losailu, poslední závod mistrovství světa vytrvalostních motocyklů. Posádka Vincent Philippe, Sylvain Guintoli, Freddy Foray vedla od startu do cíle a vítězstvím si také zajistila mistrovský titul.

Roli startovacího jezdce za tým SERT se ujal Vincent Philippe a byla to skvělá volba. Vincent odstartoval jako první a od té doby SERT před sebe nikoho nepustil. V patách měl ale dlouhou dobu týmy BMP Elf 99 a Yamaha Austria Racing. Na rozdíl od SERT se týmu BMP Elf 99 start z pole position nepovedl (Damian Cudlin), ale další členové posádky Sebastien Gimbert a Erwan Nigon postupně dostali své BMW za vedoucí suzuki. Zatímco oficiálnímu francouzskému týmu se ale vyhnuly technické problémy a havárie, BMP Elf 99 se nakonec zdržel pádem jednoho ze svých jezdců a propadl se na konečné 6. místo.
Jelo se v tropických podmínkách, trať měla 40 stupňů Celsia. S vedoucí dvojicí do poloviny závodu stále držel kontakt Yamaha Austria Racing Team (Igor Jerman, Steve Martin a Gwen Giabbani), který se posléze po odpadnutí BMP Elf 99 dostal na druhé místo a to pak udržel až do cíle. Třetí místo si vyjel Honda RMT 21 Racing Germany se zkušenými kozáky Didierem Van Keymeulenem a Arie Vosem, doplněná s českých okruhů známým Maďarem Viktorem Kispatakim. Před Katarem vedoucí posádka průběžného pořadí MS Kawasaki Bolliger Team Switzerland ve složení Horst Saiger, Patric Muff a Roman Stamm si po velkých problémech s podovozkem v tréninku vedla v závodě nad očekávání skvěle. Ze špatné startovní pozice se po čtyřech hodinách dostala na sedmou příčku a stále si udržovala naději na titul. Nakonec se tento ryze soukromý tým vyšphal až na příčku čtvrtou, na titul to ale nestačilo.
Mezi nejlepšími chybí tým Yamaha France GMT 94 Ipone, jejichž jezdce Davida Checu pár kol po startu postihl pád. Když tým havaroval podruhé, nabral už ztrátu 23 kol. Nakonec dojel 23. se ztrátou třiceti okruhů. Slovenský BK Maco Moto Racing hlásil problémy s unikající chladící kapalinou a závod nedokončil.
V kategorii Superstock se vyplatila sázka na posily Qatar Endurance Racing Teamu I. Domácí tým ve složení Anthony Delhalle, Alex Cudlin a Mashel Al Naimi svou kategorii vyhrál, celkově dojel osmý. Jejich největší konkurenti v boji o superstockový titul Andalucia BMW dojeli hluboko v poli poražených, když v depu strávili téměř půl hodiny. Vynikají třetí místo si v závodě zajistil tým německého jezdce Rica Penzkofera, i když jeho zraněný boss se doma připravuje na Macau GP.