Tommy z Magny Cours

Po skončení dnešních kvalifikací na slavný závod 24h Bol d´Or se nám přímo z Magny Cours ozval náš redakční kolega Tomáš Mikšovský. Jeho bezprostřední dojmy společně s pár obrázky naleznete uvnitř článku.

Tommy z Magny Cours
"Dnešní druhá kvalifikace ukončila naše snažení o nejlepší postavení na startovním roštu. Od středy probíhají naše volné i kvalifikační jízdy v duchu zkoušení všelijakých nastavení od ABS, které jsem společně s kolegy zamítl, po zkoušení několika programů kontroly trakce a samotné nastavení geometrie celého motocyklu. Až do dnešního rána jsme měli problémy s celým systémem přední brzdy. Systém ABS byl sice odpojen, ale brzdový účinek byl nedostatečný, několikrát dokonce úplně selhal. Naštěstí nám na dnešek mechanici připravili nový brzdový systém, se kterým již nemáme žádný problém. Jelikož se jedná o novinku letošního roku, fabrika BMW nemá vyrobeno spoustu dílů, kterými jsme limitováni. Během těchto dnů jsme zjistili, že brzdové destičky v předních třemenech nevydrží déle jak 3 hodiny jízdy a to je velmi málo, takže spoustu času ztratíme jen výměnou brzdičů. Na druhou stranu jedeme pneumatiky Michelin, které jsou v tomto týmu novinkou a slibují dlouhou výdrž. Zadní pneu se bude měnit po dvou výměnách a přední po 3-4 hodinách jízdy. Zde bychom mohli pouze tankováním zase nějaký čas ušetřit."
"V kvalifikaci se nám po průměru našich časů podařila vyjet 29. startovní pozice z 53 týmů. Není sice nijak oslnivá, ale já věřím, že se nám podaří v samotném závodě oproti kvalifikacím zrychlit a neudělat Česku, Slovensku Polsku a samotné továrně BMW ostudu při premiérovém závodě mistrovství světa vytrvalostních závodů s novým modelem BMW S 1000RR. Ještě dnes proběhne meeting o tom, kdo bude zítra startovat, rozdělí se pokyny jednotlivým mechanikům a natrénují se pitstopy, protože i ty jsou pro tým zcela nové. Na zítřejší závod se těším, máme objednané krásné počasí :-) a tak doufám, že se nám podaří zajet slušný výsledek. Hlavně nespadnout…"
Robert Bíly, týmový šéf Tomáše Mikšovského:
"Štartujeme z 29. miesta celkovo a jedenásteho v triede. Každý z pilotov sa oproti včerajšku zlepšil asi o sekundu. Zmena v nastavení trochu pomohla, ale inžinieri v Nemecku teraz pracujú na novom softvéri trakčnej kontroly, lebo pneumatiky Michelin majú iný obvod a my sme to mali na stavené na Metzeler, a takisto na palivovej mape, aby sme mali optimálnu a samozrejme čo najnižšiu spotrebu. Takže držte nám palce,a by sme došli preteky do cieľa a hlavne bez pádov. Inak v tíme panuje super nálada aj po včerajšom demolačnom páde ostrej motorky, ktorá bola pôvodne určená do pretekov. Užívame si toto podujatie, ktoré berieme ako tréning a rozhodnutie, na akom motocykli budeme štartovať v Katare, kde pôjdeme v jazdeckom zložení J. Smrž, T. Mikšovský a J. Černý."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist