Smith nastoupí s týmem YART do osmihodinovky v Oscherslebenu

Britský závodník Bradley Smith sice letos v Suzuce nezávodil s továrním týmem Yamahy s nímž loni vyhrál prestižní vytrvalostní závod, nicméně šanci dostal v posledním kole sezony FIM Endurance World Championship 2016. Poslední závod sezony absolvuje koncem srpna společně s rakouským YART Yamaha Official EWC Team a může vyhrát světový titul.

Smith nastoupí s týmem YART do osmihodinovky v Oscherslebenu

Stáj YART Yamaha Official EWC Team je po výborné čtvrté pozici z letošní Suzuki na sdíleném druhém místě průběžného hodnocení společně s týmem SRC Kawasaki. Závod v Oscherslebenu je v termínu 25/26/27.srpna 2016 a je to zároveň poslední kolo sezony, které definitivně rozhodne o tom, kdo získá titul. YART nyní ztrácí na vedení v soutěži jen osm bodů.

Šéf týmu Mandy Kainz chce co nejvíc dopředu a do závěrečné bitvy nasadí sestavu Broc Parkes, Marvin Fritz a Bradley Smith. Pro britského závodníka je to velká čest, protože mají v rukou velkou šanci šampionát vyhrát. „S Mandym jsme byli v kontaktu už řadu let ohledně osmihodinového závodu v Suzuce, což ale nevyšlo a nakonec jsem tam jel loni s Yamaha Factory Team,“ řekl Bradley Smith.

„Letos jsme byli v kontaktu znovu a během dvoudenního testu ve Spielbergu jsem jezdil s motorkou, kterou má jeho tým. Po skvělých výkonech týmu s Brockem Parkesem a Marvinem Fritzem jsou nyní velmi blízko vítězství v šampionátu. Vše se rozhodne v Oscherslebenu a já jsem velmi hrdý na to, že si mě vybrali k tomu, abych jim ve finálním závodu sezony pomohl.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist