Šlapanickej řízek se hlásí z Le Mans

Na vrchol letošního šampionátu vytrvalostních závodů World Endurance Championship vyrazil do francouzského Le Mans šlapanický Michal Filla. Sedal za volant už v nedělním podvečeru, aby se mohl zúčastnit úterních testů a co nejlépe se tak připravit na ono velké a nekonečné drama vytrvalostního závodu na 24 hodin.

Šlapanickej řízek se hlásí z Le Mans
V kvalifikacích se svými kolegy Gregory Fastrem a Arie Vosem vybojoval sedmou startovní pozici. Jednoznačná pochvala musela přijít od šéfa týmu Van Zon Boenig Motorsportschool RIco Penzkofera, neboť kluci byli opakovaně nejrychlejší ve své kategorii Superstock.

Michal po kvalifikacích:“Zatím to docela jde. Včera v kvaldě jsme museli použít druhou motorku, protože na první klekl motor. Navíc jsem měl dvakrát to štěstí, že vytekl olej na trať a proběhla tam červená vlajka. Dokázal jsem se zlepšit, ale pořad to nebyla žádná hitparáda.“
Michal po 6h a 30 min. závodu: Právě se chystám do své třetí dnešní rundy. Momentálně se brutálně propadáme, Gregory si ustlal hned v první hodině, ale naštěstí dorazil po pádu vcelku rychle do boxu. Ztratili jsme šest kol a to při čtyřiadvacítce není neřešitelné. Ovšem teď je na trati a zase se nám nějak nevrací. Zatím nemáme informace, co se děje.“

Těsně po telefonickém rozhovoru s Michalem byl na obrazovkách Live Streamingu k vidění Gregory Fastre v sedle týmového BMW, které se pohybovalo boxovou uličkou rychlostí odpovídající síle dvou mechaniků jejich německého týmu. Motocykl se startovním číslem třináct zajel do útrob boxů a nezbývá než doufat, že Michal a Gregory s Ariem budou ještě moci bojovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist