Pravidelné týmy MS vytrvalostních závodů

Mezinárodní motocyklová federace (FIM) vydala seznam jednatřiceti stálých týmů, které budou v letošním ročníku motocyklového mistrovství světa vytrvalostních závodů bojovat o titul v celkem pěti podnicích seriálu – 24Hodin Bol d’Or (FRA), Suzuka 8Hodin (JAP), Oschersleben 8Hodin (GER), 24Hodin Le Mans (FRA) a 12Hodin Doha (KAT).

Pravidelné týmy MS vytrvalostních závodů
Celkem dvaadvacet týmů FIM Endurance World Championschip a Endurance Word Cup 2014 (Superstock, bez závodu v Suzuce) je již pod smlouvou, devět týmů tuto smlouvu zatím nemá. Na seznamu tak můžeme vidět obhájce titulu Suzuki Endurance Racing Team (SERT) s motocyklem Suzuki GSX-R 1000 a jezdci Vincentem Philippem, Anthony Delhallem a Erwanem Nigonem.

Stejně jako loni budou jejich velkými soupeři jezdci stáje Yamaha Racing GMT94 Michelin David Checa, Kenny Foray, Mathieu Gines (náhradní jezdec - Lucas Mahias) nebo členové týmu Monster Energy Yamaha YART Igor Jerman a Ricky Olson. Na seznamu je rovněž slovenský tým Maco Racing Team.

Začátkem dubna jsou první testy v rámci přípravy na zahajovací podnik sezony 2014.

FIM Endurance World Championship 2014:


1- Suzuki Endurance Racing Team – Suzuki GSX-R 1000 – Philippe/Delhalle/Nigon (EWC)
2- Team RC2L – Suzuki GSX-R 1000 – Giabbani/Jones/Martin/Lagrive (EWC)
3- AM Moto Racing Competition – Suzuki GSX-R 1000 – Loiseau/Maitre/Buisson (STK)
4- Tati Team Beaujolais R – Kawasaki ZX-10R – Enjolras/Chevaux/Prulhiere/Perdriat (STK) *
5- Team Hall Motos 02 – Kawasaki ZX-10R – Hedelin/De Carolis/Ganfornina/Berchet (STK) *
7- Monster Energy Yamaha YART – Yamaha YZF-R– Jerman/Olson/Parkes/Nakasuga (EWC)
8- Team Bolliger Switzerland – Kawasaki ZX-10R – Saiger/Stamm/Sutter/Garcia (EWC)
13- Penz13.com Franks Auto. –BMW S1000RR–Pridmore/Vallcaneras/Vos/Andrews (STK)
14- Maco Racing Team – Yamaha YZF R1 – Rita/Manuel/Svitok (EWC)
18- Team 18 Sapeurs Pompiers – Kawasaki ZX-10R – Maurin/Egea/Alarcos (EWC)
37- Team Space Moto 37 – Suzuki GSX-R 1000 – Nouvellon/Gallerand/Roche/Diguet (EWC)
44- No Limits Motor Team – Suzuki GSX-R 1000 – Casas/Boscoscuro/Bussei/Rosso (STK)
46- Team Flembbo Leader Team – Kawasaki ZX-10R – Prozenic/Bellucci/Galotte (EWC)
48- Volpker NRT 48 by Schubert Motors – BMW S1000RR – Stuppi/Hayato (STK)
50- Team Motors Events April Moto – Suzuki GSX-R 1000 – Fastre/Savary/Storrar (EWC)
51- Ecurie Chrono Sport 1 – Kawasaki ZX-10R – bude upřesněno (STK) *
55- Team National Motos – Honda CBR 1000RR – Tizon/Junod/Four (EWC) *
56- RS Speedbikes Racing – BMW S1000RR – Altendorfer/Bauer/Lowe/Alrecht (EWC) *
60- Team Racing + Oui FM – Kawasaki ZX-10R – Dubarle/Duvigneau/Vigneau (STK)
65- Motobox Kremer R.Shell Advance – GSX-R1000 – Scherrer/Paavilainen/Gaziello (EWC)
67- Starteam Pam Racing – Suzuki GSX-R 1000 – Lucas/Hardt/Longearet (STK)
69- Ecurie Chrono Sport 1 – Kawasaki ZX-10R – bude upřesněno (STK)
82- T. JCB Acceleration – Kawasaki ZX-10R – Cahagnet/Demarey/Dubray/Cohen (EWC) *
94- Yamaha Racing GMT94 Michelin – Yamaha YZF R1 – Checa/Foray/Gines/Mahias (EWC)
95- QMMF Racing Team – Kawasaki ZX-10R – Cudlin/Al Naimi/Prinz/Al Sulaiti (STK)
111- Honda Racing – Honda CBR 1000RR – Da Costa/Foray/Gimbert/O’Halloran (EWC)
211- T. Dunlop Motors Events – Suzuki GSX-R 1000 – Pepin/Louault/Hugot/Dehaye (STK) *
222- Team Xinef 222 – Ducati 1199 Panigale – Blanchet/Pecastaing/Hamard (EWC) *
333- Yamaha Viltais Experience – Yamaha YZF R1 – Bardet/Besnard/Carrillo/Nigon (STK)
411- MCS Racing Ipone – Suzuki GSX-R 1000 – Saseta (STK)
444- Team Xinef 444 – Ducati 1199 Panigale – bude upřesněno (EWC) *

* ještě není pod smlouvou FIM

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist