Espargaró získal pro Yamaha Factory Racing pole position

Deset týmů dnes soupeřilo o pozice na startu závodu 39.ročníku “Coca-Cola Zero” Suzuka 8hours Endurance Road Race, který se jede v rámci vytrvalostního mistrovství světa motocyklů jako třetí podnik sezony Endurance Motorcycle World Championship 2016. Do Superpole se tak probojovalo deset nejlepších týmů z kombinace časů pátečních kvalifikačních jízd, ale na rozdíl od kvalifikací jeli za tým jen dva jezdci. Nejrychlejším jezdcem letošního Top10 Trial byl španělský závodník Pol Espargaró, který časem 2'06,258 sekundy dostal tovární stáj Yamahy na první místo startovního roštu. Tým Yamaha Factory Racing obhajuje loňské vítězství.

Espargaró získal pro Yamaha Factory Racing pole position

Jen čtyři jezdci dnes zajeli časy pod dvě minuty a sedm sekund. Prvním z nich je Pol Espargaró, který dnes zajel vůbec nejrychleji ze všech, když své maximum na kolo poslal na hodnotu 2'06,258 sekundy. Jeho týmový kolega Katsuyuki Nakasuga byl na hodnotě 2'06,435 sekundy, což byl třetí nejlepší čas Superpole. Tým Yamaha Factory Racing tak startuje z pole position a zatím udělali pro obhajobu loňského vítězství maximum. Do závodu tým Yamahy nastupuje v sestavě Katsuyuki Nakasuga, Pol Espargaró a Alex Lowes.

Druhý čas v pořadí nastavil japonský závodník Takuya Tsuda, jehož maximum na kolo je 2'06,405 sekundy. Na první místo na startu tak tým Yoshimura Shell Advance ztratil jen něco přes desetinu a rozhodně patří k velkým favoritům v boji o celkové vítězství. Společně s Japoncem byl v sedle Suzuki Noriyuki Haga, který zajel 2'08,310 sekundy. Třetím jezdcem týmu je Australan Josh Brookes, který závodí v mistrovství světa superbiků s BMW a je týmovým kolegou Karla Abrahama u Milwaukee BMW.

Třetí nejrychlejší je Team Green a to zásluhou Leona Haslama, který je také posledním jezdcem s časem pod dvě minuty a sedm sekund. Druhý jezdec průběžného hodnocení britského šampionátu BSB nastavil nejlepší kolo na hodnotu 2'06,469 sekundy, dvě desetiny Haslam ztratil na pole position a jen šedesát čtyři tisícin na druhé místo. Vzhledem k délce závodu jsou tyto hodnoty zanedbatelné a pokud přihlédneme ke kvalitám japonské stáje Kawasaki můžeme také o sestavě Akira Yanagawa, Kazuki Watanabe a Leon Haslam říct, že budou patřit mezi hlavní hráče osmihodinového klání.

V barvách týmu F.C.C. TSR Honda bojoval v sobotním Superpole Švýcar Dominique Aegerter a Američan Patrick Jacobsen, který také časem na kolo 2'07,248 sekundy dostal Hondu na čtvrté místo výsledkové tabulky. Američan je se svým maximem na kolo také poslední v jedné sekundě na čas Pola Espargara. Nejlepší čas Aegertera byl na hodnotě 2'07,760 sekundy. Společně s uvedenými jezdci pojede osmihodinovku domácí závodník Kazuma Watanabe.

První pětici uzavírá tým Hondy MuSASHi RT HARC-PRO, kde závodí Takumi Takahashi, Michael van der Mark a Nicky Hayden. Superpole jeli první dva jmenovaní a pátý nejlepší čas sobotního Top10 Trial 2'07,394 sekundy zajel domácí závodník Takahashi. Nizozemec VD Mark nebyl o moc pomalejší s kolem za 2'07,654 sekundy. Loni tým nasadil Casey Stonera, který ale hned v úvodní části závodu kvůli technické závadě plynu havaroval, takže letos by znovu rádi navázali na předchozí prvenství v Suzuce.

Šestou pozici na startu vybojoval pro Team Kagayama Suzuki Ryuichi Kiyonari, jehož maximum na kolo je na hodnotě 2'07,651 sekundy. S jezdcem z prostředí britského šampionátu BSB v Superpole bojoval Yukio Kagayama. Třetím jezdcem pro závod je Naomichi Uramoto. Australan Broc Parkes dostal časem 2'08,602 sekundy tým YART Yamaha Official EWC Team na sedmou pozici. Osmý v pořadí je tým Toho Racing (Honda), devátý Moto Map Supply (Suzuki) a desátý překvapení z Austrálie Team JP DogFightracing Australia (Yamaha).

Tým Lukáše Peška Rosetta Motorrad39 má na startu patnáctou příčku, což je výborný výsledek. Osmihodinový závod tým absolvuje v sestavě Daisaku Sakai, Lukáš Pešek a Kenny Foray. Na základě výsledků z privátních tréninků a kvalifikačních jízd je třeba říct, že si vedli lépe než některé renomované týmy s tovární podporou. Uvidíme jak se jim bude dařit v závodě.
 

Start závodu Suzuka 8Hodin je v neděli 31.července ve 4:30 hodin (SEČ).
Přímý přenos TV – Eurosport 2
Časomíra - ZDE

Suzuka 8Hodin 2016 – Top10 Trial

Start rošt (provizorní) - Suz16_ProvisionalStartingGrid.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist