Druhý den testu zajel nejrychleji tým GMT94

Ve středu byl poslední den testování v rámci přípravy na zahajovací podnik světového šampionátu vytrvalostních závodů motocyklů. Ten startuje už příští týden v Le Mans prvními tréninky a týmy měly možnost si po zimní přestávce ověřit všechna nastavení pro francouzskou trať. Druhý den už byla dráha kompletně mokrá, takže podmínky testujícím příliš nepřály, ale i s deštěm je třeba počítat.

Druhý den testu zajel nejrychleji tým GMT94

Nejrychlejším časem 1'54,757 sekundy se prezentoval tým GMT94 Yamaha. Jen něco přes dvě desetiny pomalejší čas nastavil tým Suzuki Endurance Racing a to byl také poslední čas nejen pod minutu a pětapadesát sekund, ale nikdo jiný nezajel ani pod minutu šestapadesát sekund. Třetí v pořadí je japonská stáj FCC TSR Honda s kolem za 1'56,199 sekundy. Do dvou sekund ztráty ještě zajel Team April Moto Motors Events a Team MP Racing, který je zároveň nejlepší z týmů kategorie Superstock.

Na osmém místě je s časem 1'57,128 sekundy tovární stáj Hondy, jejímž cílem není nic jiného než vítězství v závodě. Slovenský tým Maco Racing má na kontě třináctý čas 1'58,623 sekundy a na maximum dne ztrácí necelé čtyři sekundy. Po výkonech z předchozích ročníků se dá očekávat, že také letos budou usilovat o přední pozice v prestižní kategorii EWC.

Na dráhu okruhu Bugatti jezdci vytrvalostního šampionátu znovu vyjedou příští týden, protože už ve čtvrtek 7.dubna jsou na programu tréninkové jízdy. Start samotného závodu je v sobotu 9.dubna ve tři odpoledne. Cíl následuje po čtyřiadvaceti hodinách v neděli 10.dubna 2016. Podrobněji v připravovaném preview.

Test 24Hodin Moto – Bugatti, Le Mans
Úterý, 29.dubna/ středa, 30.dubna 2016
24HMotos 2016_PreTests.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist