Cudlin nemá po odchodu BMW místo

Australan Damian Cudlin loni závodil v německém mezinárodním mistrovství IDM, byl členem stáje BMW v mistrovství světa vytrvalostních závodů a také jel v týmu Paula Birda PBM, když v závěru sezony mistrovství světa silničních motocyklů nahradil odchozího Kolumbijce Yonny Hernandeze.

Cudlin nemá po odchodu BMW místo
Loňský ročník byl pro Damiana Cudlina skutečně bohatý na příležitosti v různých motocyklových šampionátech. Rok 2014 je v tomto směru ale jeho pravý opak. Jednatřicetiletý jezdec loni závodil s nizozemským týmem RAC Racing BMW v seriálu IDM, kde bojoval o titul, který ale nakonec nezískal. Navíc vedení týmu v prosinci loňského roku oznámilo, že do sezony IDM 2014 vůbec nenastoupí.
Další ranou bylo pro Australana rozhodnutí německého výrobce BMW, který opustil mistrovství světa vytrvalostních závodů a to pro Damiena Cudlina znamená, že nemá pro nadcházející sezonu žádné angažmá. „Ještě tu pro mě zůstává pár možností, ale potřebuji získat nějaké osobní sponzory, abych je udržel při životě,“ uvedl Damian Cudlin.

„Chtěl jsem zůstat věrný BMW Motorrad France, pro něž jsem v posledních čtyřech letech závodil, ale to je nyní pryč. Teď je to závod s časem. Najít sponzory a podepsat smlouvu s dobrým týmem teď není vůbec jednoduché a to zejména potom, co většina dobrých nabídek, které jsem ještě loni měl, je v této chvíli nenávratně pryč.“
Poslední naděje na závodění na světové úrovní je pro Damiana Cudlina místo u některého z týmů mistrovství světa vytrvalostních závodů. „Mistrovství světa vytrvalostních závodů zůstává prioritou číslo jedna, protože je to nejlepší místo pro závodění s konkurenceschopným týmem, s nímž máte šanci bojovat o titul. V této chvíli jsem ale otevřený všem možnostem, dokonce i tady v Austrálii,“ dodal Damian Cudlin.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist