8Hodin v Oscherslebenu vyhrál tým Honda Racing

První triumf v mistrovství světa vytrvalostních závodů motocyklů (EWC) získal tým Honda Racing ve třetím podniku sezony v německém Oscherslebenu. Tým ve složení Julien Da Costa, Sébastien Gimbert a Freddy Foray závod vyhrál naprosto přesvědčivým způsobem, když vedli závodní pole od prvního kola až do odmávnutí šachovnicovou vlajkou.

8Hodin v Oscherslebenu vyhrál tým Honda Racing
Po startu z páté pozice převzal ještě v prvním kole vytrvalostního klání vedení závodního pole jezdec týmu Honda Racing Julien Da Costa, když havarovali jezdci týmu Suzuki Endurance Racing (Anthony Delhalle), Monster Energy Yamaha - YART (Sheridan Morais) a u SRC Kawasaki (Gregory Leblanc) museli řešit technické problémy v boxech.
Po pár hodinách bez incidentů tým Honda Racing figuroval s kolem náskoku v čele výsledkové tabulky před týmem Yamaha Racing - GMT 94 - Michelin. V pět odpoledne, když jel v sedle Hondy CBR1000RR Firebalde SP Sebastien Gimbert, začalo velmi silně pršet a všechny týmy musely v boxech vyměnit obutí za pneumatiky do plně mokrých podmínek.

Na mokrou dráhu vyjel Freddy Foray, jenž si vedl velmi dobře a zůstával na vedoucí pozici. Někteří jeho soupeři takové štěstí neměli a proto musel na dráhu vyjet Safety Car. Navíc se po pádech na trati objevil olej, takže závodní pole jelo za Safety Carem přes pětačtyřicet minut než se dráha vyčistila a začalo se znovu závodit.

U Honda Racing zvolili strategii šesti zastávek v boxech, což byla dobrá volba, protože v době, kdy Francouz Da Costa vyjížděl na poslední část už na hladkých pneumatikách, měli na vedoucí pozici náskok tří kol. Do konce závodu už nepršelo a Julien Da Costa bezpečně dosáhl cíle v němž měla jejich Honda najeto celkem 291 kol.
Na druhém místě závod dokončil tým Yamaha Racing - GMT 94 - Michelin ve složení David Checa, Kenny Foray a Mathieu Gines. V pořadí třetí je švýcarský tým Bolliger Team Switzerland s jezdci Horst Saiger, Roman Stamm a Daniel Sutter. Slovenský tým Maco Racing byl celkově pětadvacátý, v kategorii vytrvalostního mistrovství světa (EWC) třináctý.

Kategorie superstocků patřila vítězi kvalifikace Penz13.com Franks Autowelt Racing. Jezdci Pedro Vallcaneras, Bastien Mackles a Markus Reiterberger to ale neměli vůbec snadné, protože až do posledního kola bojovali o vítězství s druhým týmem v pořadí Qatar Endurance Racing, kde závodila trojice Anthony West, Alexander Cudlin a Mashel Al Naimi.

Posledním podnikem sezony mistrovství světa vytrvalostních závodů silničních motocyklů je čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans s termínem 21. a 22.září 2014.

8Hodin Oschersleben 2014

23.srpna 2014, závod - Oschersleben, Německo

Celkové výsledky - Race_8Hodin Oschersleben 2014.pdf
Výsledky dle kategorií - Race_EWC_SST_Open 8Hodin Oschersleben 2014.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist