8h Oschersleben: Vítězství pro Suzuki SERT

Trojice týmu Suzuki Endurance Racing Team, tedy S.E.R.T., manažéra Dominiqueho Melianda, s motocyklem GSX-R 1000 Yoshimura a s pneumatikami Dunlop ve složení Vincent Philippe, Anthony Delhalle a ex-tovární pilot Suzuki WSB a BSB Yukio Kagayama vyhrála po zisku Pole Position i samotný závod "8h Oschersleben" a to s náskokem celého okruhu před týmem BMW Motorrad France Team Thevent a týmem Yamaha France GMT94 Michelin.

8h Oschersleben: Vítězství pro Suzuki SERT
Předposlední závod letošního mistrovství světa Endurance se jel na německém okruhu Oschersleben.

Kvalifikace se skončila následujícím pořadím:

01- S.E.R.T. – Suzuki GSX-R 1000 – Philippe/Delhalle/Kagayama – 1’26.982
02- BMW Motorrad France Team Thevent–BMW S1000RR–Gimbert/Cudlin/Nigon + 0.082
03- Monster Energy Yamaha YART – Yamaha YZF R1 – Jerman/Martin/Nakasuga – + 0.217
04- Yamaha France GMT94 Michelin – Yamaha YZF R1 – Checa/Foray/Giabbani – + 0.537
05- Honda TT Legends – Honda CBR 1000RR – Donald/McGuinness/O’Halloran – + 1.071
06- Starteam 67 – Suzuki GSX-R 1000 – Lucas/Hardt – + 1.566 (SST)
07- Maco Racing Team – Yamaha YZF R1 – Junod/Black/De Carolis – + 1.653
08- Q.E.R.T. – Suzuki GSX-R 1000 – West/Prinz/Al Malki – + 1.879 (SST)
09- Bolliger Team Switzerland – Kawasaki ZX-10R – Saiger/Stamm/Tangre – + 1.955
10- AM Moto Racing Competition–Suzuki GSX-R 1000–Loiseau/Maitre/Masson–+ 2.243 (SST)
A dále:
11- Penz13 Kraftwerk Herpigny – BMW S1000RR – Vallcaneras/Filla/Fastre – + 2.481 (SST)
18- Motoracingparts Penz13 – BMW S1000RR – Wildisen/Seidel/Šembera – + 3.336 (SST)

   

Start závodu německé "Osmihodinovky" byl ve 14.00 odpoledne a cíl v noci ve 22.00 hodin. Pouze v první hodině závodu se musel tým S.E.R.T. bát o své vítězství, když na něho útočil Monster Energe Yamaha Austria a BMW France Endurance. Pak ale začali Vincent Philippe, Anthony Delhalle a Yukio Kagayama zvyšovat postupně svůj náskok a v cíli činil celý okruh. Toto vítězství zároveň znamená, že v závěrečném závodě letošního šampionátu začátkem září při 24 hodin Le Mans jim stačí dojet na místě čtvrtém a obhájí tak loňský titul.

Už po 20 kolech se závod defacto skončil pro tým Yamaha Austria, když po tvrdém duelu s Vincentem Philippem havaroval Katsuaki Nakasuga, když tento 31-letý Japonec - slavil během tohoto víkendu své narozeniny - byl sice skoro ve všech trénincích jednoznačně nejrychlejší, ale v závodě neměl jeho tým potřebné štěstí. 2 hodiny před koncem musel mistrovský tým z roku 2009 znovu zastavit v boxu kvůli poruše elektriky. 

Také tým Bollinger Switzerland se musel brzy vzdát své touhy po dobrém výsledku, když přemotivovaný Anthony West poslal k zemi Romana Stamma. 
Bohužel kvůli pádu našeho Michala Filly a později i jeho týmového kolegy Gregory Fastrého ztratil šanci  na podiové umístění v kubatuře stocků domácí tým Penz13 Kraftwerk Herpigny, a stálo ho to i vedení v šampionátu této kubatury.

Pro problémy s elektronikou - hned na startu - závod nedokončili jezdci slovenského týmu Maco Racing, v kvalifikaci na senzačním 7. místě a Šemberův tým Motoracingparts Penz13 do cíle nedojel kvůli nezaviněnému pádu brněnského jezdce.

   

Cíl závodu: Na prvních čtyřech místech dojíždí čtyři různé motocyklové značky v pořadí Suzuki, BMW, Yamaha a Honda a v Top-6 se umístila ještě pátá zúčastněná továrna Kawasaki.

   

Vítězná trojice týmu S.E.R.T. s motocyklem Suzuki GSX-R 1000 jela v sestavě (na snímcích zleva doprava): Yukio Kagayama, Vincent Philippe a Anthony Delhalle.
Na druhém místě skončil BMW Motorrad France Team Thevent na BMW S1000RR ve složení Damian Cudlin, Erwan Nigon a Sebastien Gimbert, třetími v cíli - o pouhých 13 sekund za druhým místem - byli klasifikováni jezdci týmu GMT94, naposled skončili rovněž třetí v Suzuce, David Checa a Kenny Foray, doplněni tentokrát Gwenem Giabbanim. 

Za čtvrtým týmem Honda TT Legends dojel jako pátý nejlepší tým s motocyklem SST, Motors Events AMT, šestý rovněž se stockovým motocyklem 3D Endurance Moto Center – mj. s Valentinem Debisem a konečně sedmý v týmu Q.E.R.T. Suzuki Anthony West doplněn Ninou Prinz a Al Malkim.

Endurance World Championship 2012-German Speedweek 8h Oschersleben

01- S.E.R.T. – Suzuki GSX-R 1000 – Philippe/Delhalle/Kagayama – 313 kol (EWC)
02- BMW Motorrad France Team Thevent–BMW S1000RR–Gimbert/Cudlin/Nigon-1 kolo (EWC)
03- Yamaha France GMT94 Michelin – Yamaha YZF R1 – Checa/Foray/Giabbani-1 kolo (EWC)
04- Honda TT Legends – Honda CBR 1000RR – Donald/McGuinness/O’Halloran-4 kola (EWC)
05- Motors Events AMT – Suzuki GSX-R 1000 – Guittet/Dietrich/Savary – 7 kol (SST)
06- 3D Endurance Moto Center – Kawasaki ZX-10R – Debise/Echard/Di Carlo – 7 kol (SST)
07- Q.E.R.T. – Suzuki GSX-R 1000 – West/Prinz/Al Malki – 8 kol (SST)
08- Yamalube Folch Endurance – Yamaha YZF R1 – Ribalta/Tizon/Gasca – 9 kol (EWC)
09- DG Sport Herock – Yamaha YZF R1 – Van Keymeulen/Cudlin/Vizziello – 10 kol (SST)
10- AM Moto Racing Competition–Suzuki GSX-R 1000 – Loiseau/Maitre/Masson – 13 kol (SST)
11- Bolliger Team Switzerland – Kawasaki ZX-10R – Saiger/Stamm/Tangre – 13 kol (EWC)
12- Monster Energy Yamaha YART–Yamaha YZF R1 – Jerman/Martin/Nakasuga–15 kol (EWC)
13- RS Speedbikes Racing – BMW S1000RR – Albrecht/Hanke/Kollan – 16 kol (Open)
14- Motobox Kremer by Shell–Suzuki GSX-R 1000–Scherrer/Paavilainen/Szalai–16 kol (EWC)
15- TSV Volpke by Schubert – BMW S1000RR – Bergau/Reichamann/Stuppi–17 kol (Open)
16- Atomic Motorsport – Suzuki GSX-R 1000 – Egea/Jond/Diss – 17 kol (SST)
17- No Limits Motor Team – Suzuki GSX-R 1000 – Aldrovandi/Erbacci/Saltarelli – 22 kol (SST)
18- KTM Endurance Battle Crew 53 – KTM RC8R – Helldobler/Matias/Schmidt – 24 kol (Open)
19- MCS Racing Ipone – Suzuki GSX-R 1000 – Saseta/Erceg/Pedoni – 24 kol (SST)
20- Union Lilja Racing – BMW S1000RR – North/Lilja – 25 kol (EWC)
21- 2Fast4you by Sven4Race – Yamaha YZF R1 – Behrendt/Schoder/Hoffelner – 26 kol (Open)
22- Evers Zab Endurance – Triumph Daytona 675R – Evers/Karthin/Horvarth – 35 kol (Open)
23- Starteam 67 – Suzuki GSX-R 1000 – Lucas/Hardt – 43 kol (SST)
24- Team R2CL – Suzuki GSX-R 1000 – Chevaux/Buisson/Prulhiere – 44 kol (EWC)
25- Penz13 Kraftwerk Herpigny – BMW S1000RR – Vallcaneras/Filla/Fastre – 45 kol (SST)
26- Flemmbo Dijamant Serbia – Kawasaki ZX-10R – Dehaye/Perisic/Demarey – 71 kol (EWC)

Stav World Endurance po 4 z 5 závodů: 1. S.E.R.T. 95 bodů, 2. BMW France 99 a Honda Legends po 76, 4. Yamaha France GMT94 74, 5. Bollinger a Yamaha France po 55, 7. Monster Yamaha Austria 42, 8. SRC Kawasaki 40.

World Cup STK po 3 ze 4 závodů: 1. Team Motors Events AMT 73 bodů, 2. 3D Endurance a Penz13 Kraftwerk Herpigny po 69, 4. DG Sport Herbrock 66, 5. Qatar Endurance 60, 6. Atomic Motorsport 55.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist