Začala finálová Evropa v Jerezu

Tým Montáže Brož Racing se tento víkend účastní finálového závodu Mistrovství Evropy Superstock 600, který je tradičně součástí víkendu WSBK. Na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera východočeský tým startuje s Jiřím Klejchem, který nahradil Tomáše Vavrouše.

Začala finálová Evropa v Jerezu
Jirka v pátek na pro něj zcela novém okruhu najezdil první kilometry v rámci dopoledního volného tréninku, při kterém zajel čas 1:53,015. Do odpolední první kvalifikace tým upravil nastavení podvozku motocyklu Kawasaki Ninja ZX-6R, což jezdci pomohlo zlepšit hodnotu svého nejrychlejšího kola na čas 1:52,246, nicméně ten českého závodníka zařadil na provizorní 27. startovní pozici. Tuto pozici se Jirka pokusí v sobotní druhé kvalifikaci zlepšit, tak aby do odpoledního závodu na 10 kol startoval z o něco výhodnějšího místa.
Jiří Klejch: „O startu v Jerezu jsem se dozvěděl až v pondělí, takže nebylo moc času na přípravu. Je to pro mne úplně novy okruh a jelikož jsem letošní sezonu jel na pneumatikách Dunlop, tak i pneumatiky Pirelli jsou pro mne nové. Dnes jsem obsadil 27. místo. Máme problém s obratnosti motorky, a proto jsme do zítřejší kvalifikace udělali nějaké změny na podvozku. Doufám, že jsme se vydali správným směrem a podaří se mi vylepšit startovní pozici.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist