Velká premiéra

Okruh Marca Simoncelliho v italském Misanu bude pro Heating Service Racing Team velkou premiérou v elitním šampionátu kategorie Superstock 1000.

Velká premiéra
Po třech podnicích seriálu UEM Alpe Adria je před českým Heating Service Racing Teamem velká premiéra. Tým v jehož středu je osmnáctiletý závodník Jan Halbich se vypravil do italského Misana Adriatica, kde se o nadcházejícím víkendu zúčastní závodu FIM Superstock 1000. Jedná se o velmi sledovaný pohár litrových motocyklů, který se koná v rámci vybraných závodů Mistrovství světa Superbike. V prvních letech se jednalo o plnohodnotný evropský šampionát, který před několika lety změnil svého pořadatele, když UEM vystřídala světová motocyklová federace FIM. Od té doby se ho účastní nadějní závodníci z celého světa, na startu tak vedle Evropanů stáli a stojí, soupeři z Austrálie, Afriky, ale i Jižní a Severní Ameriky.

Heating Service Racing Team se na premiéru v FIM Superstock 1000 Cupu intenzivně připravuje posledních několik týdnů. Finální fáze této přípravy proběhla na maďarském okruhu Pannoniaring, kde Honza Halbich testoval v minulém týdnu od čtvrtka do soboty. Motocykl Kawasaki Ninja ZX-10R je nyní připraven, stejně jako samotný tým. Během tohoto testování tým pracoval především na nastavení stroje ve spojení s přechodem na pneumatiky Pirelli, které jsou ve světovém poháru FIM povinné.
První trénink a první kvalifikace, jsou na programu v pátek. V sobotu poté proběhne druhý trénink a druhá kvalifikace. V neděli 10. června je od 9:00 hodin desetiminutový warm up, po němž již bude na řadě tolik očekávaný závod. Jeho start je v 10:30 hodin a vy ho můžete sledovat na satelitní stanici TV Eurosport 2, která ho vysílá v přímém přenosu (stejně jako internetová televize Eurosport Player).

Václav Rumlena, manažer týmu: „Náš tým má poměrně krátkou kariéru, nicméně od založení jsme věděli, že naše cesta musí vést jiným směrem, než je účast v šampionátu Alpe Adria. Každý se totiž chce ve své disciplíně poměřit s těmi nejlepšími, což v našem případě je pohár FIM Superstock 1000, který se koná v rámci víkendů WSBK. Nepřemýšlíme o nějakém výraznějším prosazení mezi jezdeckou špičku této série, tedy prozatím, našim cílem pro závod v Misanu je se kvalifikovat, což samo o sobě bude velmi těžké. Čeká na nás třicítka jezdců, která je tím nejlepším, co v Evropě litrové stocky jezdí. Chceme ukázat, že závodit umíme, a pokud se nám při tom podaří získat i nějaký solidnější výsledek, bude to již jen jako bonus a odměna za naší tvrdou práci. Bezprostředně po Misanu se rozhodneme, co dál. Jak jsme již naznačili, rádi bychom pokračovali v této sérii, ale zda tomu tak bude, se definitivně rozhodneme až po nedělním závodě.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist