Vavrouš: Mokrý bod z Monzy

Dnešní závod Mistrovství Evropy Superstock 600 proběhl za silného deště, který těsně před startem udělal z okruhu Monza mokrou loterii.

Tým Montáže Brož Racing dnes v italské Monze nastoupil ke třetímu závodu Mistrovství Evropy Superstock 600. Na programu byla druhá kvalifikace a poté v odpoledních hodinách závod na 10 kol. Bohužel den se vyvíjel zcela jinak, než jediný český tým v tomto šampionátu doufal.
První problém přišel v kvalifikaci, ve které Tomáš havaroval. Motocykl nebyl poničený, proto mladý závodník dojel zpět do boxu ke svému týmu, kde proběhla oprava drobných poškození. Do konce kvalifikace zbývaly necelé tři minuty, proto se po návratu Tomáš soustředil na rychlé projetí zaváděcím kolem s cílem stihnout projet časomírou k poslednímu měřenému kolu. To se mu i povedlo, nicméně v tomto posledním měřeném kole opět havaroval, což znamenalo, že se nakonec kvalifikoval až jako 26. jezdec. Druhý problém přišel těsně před startem, kdy kvůli náhlé bouřce byl závod nejprve o několik desítek minut odložen a poté odstartován za silného deště. Tomáš v tomto závodě odvedl výbornou práci, kterou se ze své 26. startovní pozice posunul na 15. místo v cílu závodu, jež byl kvůli zdržení zkrácen na 9 kol. Montáže Brož Racing Team tak z italské Monzy odjíždí s dalším evropským bodem a již se těší na další závod.

Tomáš Vavrouš: „Druhá kvalifikace se nám moc nepovedla. Startovali jsme až z 26. pozice. Celý den svítilo sluníčko, ale když jsme měli jet závod, tak začalo pršet. Závod se odložil a poté byl odstartován na devět kol. Startoval jsem tedy z 26. místa, ale možná to pro mne bylo i lepší, protože v první šikaně se udělala hodně velká skrumáž. Byl to bláznivý závod. V několika zatáčkách jsem nic neviděl, jeli jsme ve skupince a na několika místech byla hodně velká mlha. Orientoval jsem se jen podle bílých čár. Nakonec jsem s výsledkem spokojen. Možná si někdo řekne, že je to jen jeden bod, ale z 26. místa na startu je skvělý výkon dojet na 15. místě. Děkuji za to celému týmu, se kterým jsme odvedli dobrou práci, a ta byla odměněná jedním bodem.“