V pátečních trénincích zajel nejrychleji Ježek

Velmi dobrý vstup do závodního víkendu v Assenu předvedl český motocyklový závodník Ondřej Ježek, který v prvním tréninku třídy Superstock 1000 zajel nejrychlejší čas 1'39,818 sekundy. Ve druhém volné tréninku jezdec stáje Barni Racing opět nenašel přemožitele a páteční tréninkové jízdy vyhrál časem 1'39,047 sekundy.

V sedle Ducati 1199 Panigale R Ondřej Ježek postupně zvyšoval tempo a dopoledne byl v Assenu rychlejší o 0,213 sekundy než druhý v pořadí Lorenzo Savadori na Kawasaki. Ježkův týmový kolega a lídr průběžného hodnocení Leonardo Mercado dokonce ztrácel necelou sekundu. Odpoledne byl rozdíl mezi prvním a druhým jezdcem v pořadí ještě větší, protože druhý Lorenzo Savadori byl tentokrát pomalejší o 0,416 sekundy.
„Dnešek mi vyšel dobře,“ uvedl v pátek odpoledne Ondřej Ježek. „Se dvěma prvními místy a slušným náskokem na své soupeře jsem spokojený. Stále však je na čem pracovat. Zejména na převodu, který ještě pořád není optimální a také na podvozku.“

„Myslím ale, že jsme v obou případech na správné cestě. Uvidíme, zda budeme zítra moci vyzkoušet nové nastavení, neboť předpověď hlásí déšť,“
dodal závěrem Ondřej Ježek, jezdec stáje Barni Racing.