V "Coppa dei due Paesi" nejlepší z našich Prášek

Třídílný seriál "Coppa dei due Paesi" se v Brně stal kořistí Itala Denise Sacchettiho s Kawasaki, když oba favorité Patrik Vostárek a Leonardo Leuthe Biliotti spadli. Z Čechů dojel nejlépe Michal Prášek jako pátý.

Do závodu "Coppa dei due Paesi - Two-Nations Cup" na 9 kol nejlépe odstartoval vítěz úvodního závodu v Misanu Leonardo Biliotti před naším Patrikem Vostárkem. Po prvním kole vedl Saccheti před Billiottim a Vostárkem, šestý jel Tomáš Vavrouš, 7. Viktor Dušek a 10. Michal Prášek.

Ve 2. kole šel "Vosty" do čela a postupně zvyšoval svůj náskok. To už ale v závodě chyběl Vavrouš, jenž spadl ze 6. místa.

V okamžiku, kdy vedl Patrik Vostárek o 1,2 sekundy, tak ve 4. kole havaroval, v závodě ale později pokračoval. Vzápětí poznal tvrdost brněnského asfaltu i nový lídr Billiotti, takže pořadí bylo následující Sachetti před Vlasovem a Spigariolem. Čtvrtý jel Prášek a 7. Dušek.
Nakonec vyhrál Ital Denis Sacchetti na Kawasaki časem 19.28.235 minuty před svým krajanem Olmo Spigariolem s motocyklem stejné značky (+2.248 sec.) a Rusem Sergeyem Vlasovem na Yamaze (+3,444). Belgičan Dakota Mamola s Yamahou předjel v samém závěru našeho Práška a skončil tak čtvrtý (+12.263), zatímco na nejlepšího českého pilota Michala Práška na Yamaze zbylo místo páté (+12.529). Další Čech Viktor Dušek s Yamahou dojel 6., a Top-10 dokompletovali Ital Giampaolo Sangiorgi, Slovinec Janez Prosenik, Rus Mikhail Berestnev a konečně Patrik Vostárek.

Kompletní výsledky najdete zde.

V seriálu "Coppa dei due Paesi - Two-Nations Cup" vede Sacchetti se ziskem 45 bodů. Druhý je Vlasov (27) a na třetím místě je Mamola (26). Billiotti (25) a Vostárek (22) kompletují Top-5. Poslední závod třídílné motocyklové série se jede koncem srpna v Moskvě.