V Aragonii startuje Ondřej Ježek z první řady

Český závodník byl pole position velmi blízko, ale nakonec to byl Leandro Mercado, kdo vyhrál boj o první pozici na startu úvodního závodu sezony světového poháru Superstock 1000 na rychlém a technickém španělském okruhu MotorLand Aragón. Druhé místo na roštu tak patří jeho týmovému kolegovi Ondřeji Ježkovi.

Ondřej Ježek ztratil na pole position jen 0,095 sekundy, takže hodně těsné. Oba závodníci týmu Barni Racing jsou také jediní, jenž dokázali překonat hranici dvou minut a dvou sekund na kolo, což jen potvrzuje vynikající práci, kterou odvedli mechanici týmu z Bergama v rámci nastavení motorky.

Ondřej Ježek po kvalifikaci uvedl: „S kvalifikací jsme velmi spokojeni. Mě osobně mrzí, že jsem přišel jen o kousek o pole position, nicméně ostatním soupeřům jsme s Leandrem docela odskočili.“
„Tým dnes odvedl skvělou práci, protože podmínky byly docela obtížné a podařilo se nám se s nimi vyrovnat nejlépe. Zítra nás čeká závod, na který jsme dobře připraveni,“
dodal český závodník.

Závod třídy Superstock 1000 startuje v neděli 13.dubna ve 14:15 hodin a lze jej sledovat v přímém přenosu na stanici Eurosport2.