Úvod víkendu vyšel Ježkovi na jedničku

Když Ondřej Ježek odjížděl k poslednímu závodu Světového poháru Superstock 1000 do francouzského Magny Cours, netajil se tím, že by rád sezonu zakončil vítězstvím. A zatím dělá vše pro to, aby mu to vyšlo. V pátečních trénincích prokázal jezdec týmu Triple-M by Barni Racing Ducati skvělou formu a ten odpolední dokonce vyhrál.

Úvod víkendu vyšel Ježkovi na jedničku

Ondra má okruh v Magny Cours rád a také se mu na něm daří. To také potvrdil v pátečních trénincích. Už v tom prvním by zřejmě nenašel přemožitele, když ale viděl rychlé časy, rozhodl se šetřit pneumatiky. V závěru měřené půlhodiny ho překonal lídr průběžného pořadí Ital Lorenzo Savadori a český jezdec tak obsadil druhé místo.

„Podařilo se mi podat stabilní výkony v obou trénincích, což je pro nás hrozně důležité. Ráno jsem byl překvapený, jak rychle jsem začal zajíždět rychlé časy. Vzhledem k velmi nízké teplotě jsem se rozhodl trénink ukončit dříve a šetřit gumy na odpoledne. Na konci tréninku mě sice přeskočil Savadori a odsunul mě na druhé místo, ale to nijak nevadilo,“ uvedl Ondřej Ježek.

Druhý trénink se pak nesl v duchu boje o každou setinu sekundy a časy byly vyrovnanější.
„V odpoledním tréninku se všichni výrazně zlepšili a byla to opravdu těžká session. Rozdíly byly minimální. I proto si vítězství velmi cením. Sice jde jen o pátek, ale rozhodně nám to zvýší sebevědomí. Musíme vyřešit menší problémy s elektronikou a věřím, že v sobotu na tyto kvalitní výsledky navážeme.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist