Superstock 1000: Lídr, obhájce a loňský vítěz - Barrier

Loňský šampion Francouz Sylvain Barrier vede velké stocky před Italem Niccolo Canepou a Argentincem Leandrem Mercadem. Český pilot Ondra Ježek je po úvodu v Aragónu na sedmém místě, zatímco jeho týmový kolega Tomáš Svitok ze Slovenska doposud nebodoval.

Druhý závod FIM Superstock 1000 Cup 2013 má jasného favorita v lídrovi šampionátu, obhájci titulu a v loňském vítězi zde v Assenu Sylvainu Barrierovi. Ten zde vloni vyhrál před dvojicí pilotů s motocykly Ducati Panigale Lorenzem Savadorim a Eddi La Marrou (v roce 2012 jezdili oba jmenovaní za tým Barni Racing Team Italia).
Oba dva bývalí týmoví kolegové ovšem zažili v Aragónu hodně těžký začátek sezony: Savadori (letos za Team Pedercini Kawasaki) ztratil kontrolu nad svou ZX-10R v 7. kole ze 3. místa. A příliš úspěšný nebyl ani La Marra, tedy v porovnání se svým novým týmovým kolegou Niccolo Canepou (Barni Racing Team Ducati), jenž byl odmávnut šachovnicovým praporkem jako druhý. Team Pedercini Kawasaki se tak díky Leandru Mercadovi, skončil třetí o 0,04 sec. před Jeremym Guarnonim (MRS Kawasaki), mohl radovat z podiového umístění.

Český jezdec Ondra Ježek si sice připsal důležitých 9 bodů za 7. místo, ale s tak skvělým závodním materiálem (Ducati Panigale), jaký má letos k dispozici, jistě myslel na víc. Umístění v Top-5 v Assenu by tak odpovídalo jeho jezdeckým schopnostem a dostupné technice.

Slovenský jezdec Tomáš Svitok startuje v této sezóně s motocyklem Kawasaki ZX-10R a jistě by si z Nizozemí rád odvezl nějaký ten mistrovský bod, když ve Španělsku obsadil místo 19.

Ve startovní listině na nizozemský závod této kubatury je celkem 29 pilotů. K 26 stabilním účastníkům je nutno připočíst s wild card startujícího domácího Nigela Walravena a s tkzv. "one event" pojedou Fin Eeki Kuparinen a Francouz Matthieu Lussiana.