Salač Racing: V Imole s Jonathanem Creou

Jediný český tým v poháru FIM Superstock 1000, středočeský Salač Racing, angažoval pro nadcházející závod v italské Imole švýcarského jezdce Jonathana Creu.

Salač Racing: V Imole s Jonathanem Creou
Před týmem Salač Racing je další závod poháru FIM Superstock 1000, na řadě je jeden z tradičních evropských okruhu – italská Imola. Po zranění permanentního jezdce týmu Michala Salače, se do sedla stroje BMW S 1000RR posadil švýcarský závodník Michaël Savary. Bohužel smluvní závazky s italským týmem MCS Racing jej donutily nastoupit do závodu 24 hodin Le Mans, který se koná souběžně se závodem v Imole. Tým Salač Racing proto přistoupil na návrh švýcarského jezdce a namísto něj angažoval třiadvacetiletého Jonathana Creu. Tento také švýcarský závodník má zkušenosti především z jeho domácího šampionátu třídy Superstock 600, a i proto bude celý víkend v Imole pojat především jako test stroje před zbývajícími dvěma závody letošní sezony, které Salač Racing absolvuje opět s Michaëlem Savarym.
Michal Salač sr., majitel a manažer týmu: „Čeká nás další z velmi složitých víkendů. Poslední dva týdny jsme neustále pracovali na motocyklu, na kterém se v Německu projevily problémy s elektronikou. Z tohoto důvodu se vše důležité nahradilo novými díly a motocykl následně prošel testem na výkonové brzdě. Myslím, že za spolupráce Pavla Murárika se nám podařilo motocykl vyladit do špičkové úrovně. Doufám, že i nový jezdec zhodnotí motocykl a potvrdí jeho kvalitu. Museli jsme před Imolou řešit nového jezdce, protože Michaël Savary má smlouvu s italským týmem pro celou sezonu Mistrovství světa Endurance a musí o nadcházejícím víkendu startovat v závodě 24 hodin Le Mans. Místo něj pojede Jonathan Crea, což je také jezdec ze Švýcarska, který jezdí tamní šampionát ve třídě Superstock 600. I z tohoto důvodu od něj neočekáváme žádný velký výsledek. Cílem tohoto víkendu bude pouze testování motocyklu a jeho příprava na zbývající závody FIM Superstock 1000 ve francouzském Le Mans a portugalském Portimau. Po Jonathanovi chceme, aby motocykl otestoval a dovezl ho do cíle bez nějakého většího poškození. Chceme aby byl motocykl po úpravách vyzkoušen a připraven pro Savaryho do Francie, kde má Michaël ambice dostat se v závodě do elitní top ten.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist