Před deseti lety jsem jel svůj první světový závod, říká před Misanem Ježek

Po šestém a čtvrtém místě z posledních dvou závodů v Doningtonu a Portimau čeká českého motocyklového jezdce Ondřeje Ježka šestý podnik sezony v Misanu. Na italském okruhu zažil jezdec týmu TripleM by Barni Racing Ducati před deseti lety svou velkou světovou premiéru, nyní by se rád ve Světovém poháru Superstock 1000 zase postavil na stupně vítězů.

Před deseti lety jsem jel svůj první světový závod, říká před Misanem Ježek

Ondra Ježek vyrazil směr Misano v úterý večer se svou sestrou a ve středu odpoledne už byli oba v depu. Český jezdec po čtvrtém místě v Portimau hodně pracoval na fyzické kondici a věří, že to přinese své ovoce.

„Cítím se nyní lépe než před čtrnácti dny v Portimau,“ prozradil Ondřej Ježek. „Bude se to hodit. Vypadá to, že bude opět velké vedro. Misano je pro mě speciální v tom, že jsem tu přesně před deseti lety jel svůj první světový závod, toho času ve třídě Superstock 600. I když tenkrát se jezdila ještě původní obrácená varianta trati.“

Nejlepší výsledek zajel Ondra v Misanu loni. Přesto má čtvrté místo poněkud hořkou pachuť. „Závod jsem měl dobře rozjetý, jezdil jsem rychlá kola a zrovna jsem se chystal předjet dva soupeře a posunout se na druhé místo. Jenže závod byl ukončen červenou vlajkou. Byl jsem docela naštvaný,“ zavzpomínal Ondra na loňský závod a závěrem přidal vtipnou historku.

„Jednou jsme se tu načerno koupali po zavírací době v místním bazénu. Měl jsem nějaké tušení a odešel pryč dříve než ostatní. A bylo to v pravý čas, protože za pár minut borci utíkali, sec jim síly stačily. Naháněla je totiž ochranka.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist