Po pátečních trénincích je Ondřej Ježek zatím nejrychlejší

Páté a první místo. To jsou výsledky českého motocyklového závodníka Ondřeje Ježka z úvodních dvou měřených tréninků v Portimau. Právě na okruhu v Portugalsku pokračuje světový pohár Superstock 1000 svým pátým závodem, který je pro českého jezdce jubilejním padesátým v litrových stockách.

Po pátečních trénincích je Ondřej Ježek zatím nejrychlejší

Českému jezdci z týmu TripleM by Barni Racing Ducati se úvodní závodní den vydařil. V prvním tréninku sice obsadil páté místo, když nejrychlejší trojicí byli Italové Savadori, Tamburini a De Rosa. V tom druhém už ale Ondra neměl přemožitele a nechal za sebou celé italské trio navíc doplněné o dalšího Itala Caliu.

„S dnešním představením jsem nadmíru spokojený,“ řekl Ondřej Ježek. „Zajetý čas 1'45,324 sekundy dokonce trochu předčil mé očekávání. Podařilo se nám udělat dobré nastavení elektroniky i podvozku. Ještě trochu přetrvává problém s předním gripem, ale věřím, že i to se nám podaří vylepšit.“

V Portimau je velké horko a těla jezdců dostávají pořádně zabrat. „Je tu fakt výheň, a když jedete po rozpáleném asfaltu, cítíte to jednou tolik. Doufám, že ve vysokém tempu zvládneme odjet poslední trénink, kvalifikaci a v neděli i celý nedělní závod,“ řekl Ondra závěrem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist